Opis:

Piernikowa Aleja Gwiazd to miejsce, do którego trzeba zawitać podczas pobytu w Toruniu. Nikogo przecież nie trzeba zachęcać do korzystania z dobrodziejstw tamtejszych cukierni, słynnych w całej Polsce ze swoich wyrobów. Planetarium również jest warte odwiedzenia, nie tylko ze względu na osobę Mikołaja Kopernika, ale przede wszystkim na fakt jak wiele można się w nim dowiedzieć i w jak ciekawej oraz przystępnej formie jest prezentowana cała ta wiedza. Ruiny zamku krzyżackiego są przynajmniej równie fascynujące jako miejsce, w którym ciągle żyje historia. 

Jak widać w Toruniu mnóstwo jest miejsc, do których po prostu trzeba się udać, a to przecież zaledwie ułamek listy atrakcji. Za pośrednictwem strony internetowej zwiedzajtorun.pl można się zdecydować na skorzystanie z usług przewodnika po Toruniu. Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ dzięki niej można zyskać pewność, iż nie przegapi się żadnego z najważniejszych punktów na mapie tego pięknego miasta. Jednym z nich jest chociażby dom Mikołaja Kopernika i jego pracownia astronomiczna, czyli miejsce, w którym można poczuć oddech historii. 

Miłośnicy fortyfikacji nie muszą się ograniczać do zwiedzania cudownych ruin zamku, ponieważ na terenie Torunia znajduje się także twierdza pruska z XIX wieku. Każdy natomiast powinien zajrzeć do Ratusza, w którym na ścianach zawieszone są obrazy z pocztu królów Polski. Równie wielką atrakcję stanowić może jednak pozwolenie przewodnikowi na oprowadzenie po Toruniu i wskazanie uroku i klimatu także w pozornie zwyczajnych uliczkach. 

Przewodnik po Toruniu stanowi gwarancję, że wycieczka uda się znakomicie, ponieważ wszystko jest w jej trakcie świetnie zaplanowane. Zobaczyć można najbardziej wartościowe miejsca, w tym liczne muzea. Wymienić wśród nich można choćby dwa poświęcone piernikom, przy czym w jednym z nich można przygotować te ciastka własnoręcznie tradycyjnymi metodami. W tym niezwykłym, pięknie położonym nad Wisłą miastem, znajdują się także liczne galerie sztuki, które są zdecydowanie warte odwiedzenia. 

Dodano: 10-02-2020
Autor: Patryk Witkowski
Źródło:
https://zwiedzajtorun.pl/Zwiedzaj Toruń


WWW: https://zwiedzajtorun.pl/

Bażyńskich 8, 87-100 Toruń

Tel: 600-638-077

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy