Opis:

Czy można samodzielnie wykonać trwałą i zarazem wodoodporną izolację? Okazuje się, że nie stanowi to większego problemu. Wystarczy mieć pod ręką odpowiedni produkt. Każdy, kto chce zabezpieczyć metalowe rury przed korozją, czy wykonać zabezpieczenie przed wilgocią powinien  skorzystać z samospajalnej taśmy, którą  można dostać w specjalistycznych sklepach. 

Gdzie kupić odpowiednie taśmy?

Szeroka oferta tego typu produktów dostępna jest na zimexscapa.com.pl. Jeżeli ktoś chce kupić produkt o wysokiej jakości, to taśmy samowulkanizujące można znaleźć właśnie na tej stronie. Do ich produkcji użyty został wysokiej jakości kauczuk poliizobutylenowy lub też kauczuk etylopropylenowy. Obydwa wspomniane materiały wyróżnia wyjątkowa wytrzymałość. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom taśmy mogą być wykorzystywane nawet przy bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Taśmy tego rodzaju można używać do uszczelniania instalacji elektrycznych wewnątrz budynków i na zewnątrz.

Jak działa taśma samospajalna?

Takie taśmy mają wyjątkową funkcjonalność dzięki temu, że przy ich produkcji zostały wykorzystane specjalistyczne materiały. Powłoka taśmy nie jest pokryta zwyczajnym klejem. Do zasklepienia taśmy dochodzi w wyniku skomplikowanych reakcji chemicznych. Co ważne, taśma po spojeniu daje jednorodną warstwę, co nie pozostaje bez znaczenia przy odtwarzaniu izolacji w kablach. Trzeba dokładnie przemyśleć stosowność jej użycia, gdyż nie tak łatwo ją ściągnąć. Gdy taśma się zespoli, to odwinąć się już jej nie da, jedynym rozwiązaniem pozostaje jej przecięcie. Przed przystąpieniem do używania taśmy, należy dokładnie oczyścić powierzchnię. Powinna być ona czysta i sucha. Nie może się na niej znajdować także żaden tłuszcz, gdyż by to mogło negatywnie wpłynąć na działanie taśmy. Zakładając taśmę, należy pamiętać o odpowiednim naciągu, gdyż to właśnie on w dużej mierze odpowiada za to, czy taśma zasklepi się jednorodnie. Proces samowulkanizacji przebiegnie w sposób prawidłowy tylko wówczas, gdy kolejne warstwy taśmy będą do siebie dokładnie przylegały.

 

Dodano: 09-01-2020
Autor: Sara Wójcik
Źródło:
https://www.zimexscapa.com.pl/produkty/tasmy-samowulkanizujace-naprawcze-izolacyjne/ZIMEX SCAPA Import-Export


WWW: https://www.zimexscapa.com.pl/

Adama Kręglewskiego 9A, 61-248 Poznań

Tel: 509 445 744

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy