Opis:

Problemy z psychiką są coraz częściej rozpoznawalną formą kłopotów ze zdrowiem zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Powodów na taki stan rzeczy może być wiele. Często jest to niedostateczna ilość zainteresowania ze strony rodziców lub rodziny, próba radzenia sobie z emocjami własną rękę, nie zawsze w odpowiedni sposób, czyli wykorzystując do tego celu choćby używki, czy też preferencje indywidualne, wynikające z charakteru człowieka jak chroniczna nieśmiałość, zachowania introwertyczne, a nawet takie czynniki, jak jąkanie się.

Wiele osób wstydzi się przyznać, nawet przed samym sobą, że ma jakiś problem natury psychicznej. Jest to dla niego powód do poczucia niższości, co dodatkowo może pogłębiać wcześniejszy stan apatii, a ten łatwo potrafi przerodzić się w depresję. Stany te są bardzo niebezpieczne, gdyż w ekstremalnych sytuacjach mogą pociągać za sobą nieodwołalne decyzje, z pozbawieniem życia włącznie.

Aby nie dopuścić do tak ekstremalnych zachowań, należy poszukać profesjonalnej pomocy tak szybko, jak to tylko jest możliwe. Najlepszą alternatywą jest skorzystanie z terapii, którą zleci  oraz przeprowadzi psycholog lub psychoterapeuta. Dzięki niej chory ma szansę na przywrócenie równowagi emocjonalnej, a także powrót do normalnego życia bez lęków i traum, które go wcześniej męczyły. 

Pomocną dłoń do wszystkich osób z problemami na tle nerwowym, psychicznym czy emocjonalnym wyciąga Zespół Śląskiego Ośrodka Psychoterapii. Doświadczeni specjaliści, którzy tam pracują, wiedzą doskonale, jak wiele pacjentowi może dać kompetentny psycholog. Osoby z Żywca i okolic także mają tego świadomość, ponieważ właśnie z tych terenów wielu pacjentów skorzystało z pomocy ośrodka, z bardzo dobrymi rezultatami, które pozwoliły chorym powrócić do pełni zdrowia. Ośrodek zapewnia także wsparcie dla małżeństw, rodziców mających problemy z wychowaniem dzieci czy też całym rodzinom, których relacje uległy pogorszeniu. 

Psychologowie i psychoterapeuci zatrudnieni w ośrodku gwarantują pełną anonimowość oraz dyskrecję. Oferowana pomoc opiera się na terapii indywidualnej poprzedzonej odpowiednią konsultacją, która pozwoli określić stan pacjenta oraz ułożyć odpowiedni plan leczenia. 

Dodano: 25-05-2020
Autor: Sara Wójcik
Źródło:
https://sop-psychoterapia.pl/psycholog-zywiec/Zespół Śląskiego Ośrodka Psychoterapii


WWW: https://sop-psychoterapia.pl/

Emilii Plater 18a, 43-300 Bielsko-Biała

Tel: 797 408 351

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy