Opis:

Skanowanie laserowe to technika, która może być wykorzystywana do wykonywania pomiarów obiektów i powierzchni. Proces polega na wysłaniu wiązki laserowej, która bada daną powierzchnię i na tej podstawie generuje punkty i linie, co następnie pozwala stworzyć cyfrową mapę.

Firma AMC specjalizuje się w skanowaniu obiektów inżynieryjnych, przemysłowych i podziemnych. Wykorzystuje do tego wysokiej jakości skaner Faro Focus 3D, którego zasięg wynosi aż do 120 metrów. Po wykonaniu pomiarów przeprowadzana jest obróbka skanów laserowych zgodnie z wymaganiami danego inwestora. W zakres usługi wchodzi rejestracja skanów, wykonanie pomiarów i analiz porównawczych. Klienci mogą zdecydować się także na poszerzenie modelu CAD 3D o BIM, czyli moduł pozwalający na modelowanie informacji o danym obiekcie. Tym samym można stworzyć czytelną baza danych zawierającą informacje na temat określonego budynku. Przedsiębiorstwo ma zróżnicowane i wieloletnie doświadczenie w dziedzinie inspekcji obiektów zabytkowych, podziemnych, inżynieryjnych oraz przemysłowych. Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na zebranie informacji o budynku właśnie za pomocą metody skanowania. Przede wszystkim tego typu technika nie wymaga bezpośredniego kontaktu z danym obiektem. Poza tym umożliwia przeprowadzenie zlecenia w czasie o wiele krótszym niż przy korzystaniu z tradycyjnej metody. Skanowanie obiektów świetnie sprawdza się w przypadku budynków o bogatym zdobieniu, których poszczególne części nie są dostępne do mierzenia. Warto również wspomnieć o tym, że skanowanie laserowe nie musi obejmować całego obiektu, lecz jedynie wybraną część. W ten sposób możliwe jest między innymi uzupełnienie dokumentacji dotyczącej danego budynku. Kolejnym czynnikiem stanowiącym o przewadze metody laserowej nad tradycyjną techniką badania jest jej precyzja. Laser pozwala uzyskać wierne odwzorowanie nawet najbardziej złożonych kształtów, w tym wszystkiego rodzaju, skręceń oraz zniekształceń.

Podmiot specjalizuje się również w usługach związanych z wykonywaniem remontów i prac budowlanych. Zajmuje się wzmacnianiem fundamentów i renowacją budynków, a także montażem konstrukcji stalowych. Przeprowadza iniekcje, których celem jest uszczelnienie fundamentów oraz podejmuje się zleceń z zakresu geodezji górniczej.

Dodano: 19-11-2022
Autor: Hubert Szulc
Źródło:
https://amc.net.pl/oferta,skanowanie-laserowe-3d,38.htmlZakład Robót Górniczych i Wysokościowych "AMC"


WWW: https://amc.net.pl/

Mników 389, 32-084 Morawica

Tel: 12 656-70-88

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy