Opis:

Styl industrialny i loftowy kojarzy się z nieco surowymi wnętrzami, w których dominuje drewno, metal oraz beton. Przywodzi na myśl fabryczne dzielnice Manhattanu i znajduje zastosowanie zarówno w mieszkaniach, jak i domach. Jego miłośnicy wiedzą, jak ważne są detale, co oznacza, że zwracają szczególną uwagę nie tylko na wygląd mebli czy sprzętów, ale też ścian. W tym przypadku sprawdzają się szczególnie chropowate powierzchnie z betonu, którymi można się cieszyć dzięki płytom dostępnym w niektórych sklepach budowlanych oraz gotowym masom, nakładanym za pomocą szpachli. Tego typu produkty do złudzenia przypominają prawdziwy beton i występują w kilku odcieniach. Wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie wilgoci, a na dodatek nie sprawiają problemów w czyszczeniu.

Beton, o jakim mowa, jest spotykany w ciągach komunikacyjnych. Interesują się nim zarządcy biur, właściciele hoteli i lokali gastronomicznych, jak również osoby prywatne, przygotowujące się do remontu. To paroprzepuszczalny materiał, wolny od pleśni i grzybów, który cechuje się niepodatnością na pękanie, a ewentualne ubytki pojawiające się na powierzchni dodają mu jedynie uroku. Stanowi on częsty wybór osób chcących odmienić wnętrze w krótkim czasie i przy małych nakładach finansowych.

Beton bardzo dobrze komponuje się z drewnianymi meblami i tworzy z nimi spójną całość. Można go łączyć także ze szkłem, przykładowo znajdującym się w witrynach, a niekiedy cegłą, choć warto pamiętać o zachowaniu umiaru, tak by wnętrza nie sprawiały wrażenia chaotycznych. Do betonu pasują tekstylne dodatki, dzięki którym pomieszczenia nie są zbyt surowe. Zalicza się do nich między innymi dywany, chodniki, koce, pledy, poduszki bądź zasłony.

Stosowanie tego typu materiałów spotyka się z dużą aprobatą. I nic dziwnego, ponieważ obiekty, w których znajduje się beton dekoracyjny, sprawiają wrażenie designerskich. Można go nabyć na stronie walldecor.pl. Udostępniono na niej atestowane artykuły wnętrzarskie, sprawdzające się w obiektach publicznych i prywatnych. Prowadzi ją przedsiębiorstwo oferujące także fototapety, czyli wielkoformatowe wydruki nienagannej jakości, kładzione na całych ścianach lub wybranych fragmentach. Zainteresowaniem cieszą się również boazerie angielskie, panele, cokoły oraz kolumny, znajdujące zastosowanie w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu.

Dodano: 26-02-2023
Autor: Krzysztof Pawłowski
Źródło:
https://walldecor.pl/beton-dekoracyjny/WallDecor


WWW: https://walldecor.pl/

Wał Miedzeszyński 604a, 03-994 Warszawa

Tel: 222702181

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy