Opis:

Jedyną dobrą stroną faktu, że alkoholizm jest w Polsce tak rozpowszechniony, jest to, że duży popyt rodzi podaż. Oznacza to, że w kraju działa wiele ośrodków, gabinetów i podobnych miejsc, w których osoby uzależnione mogą znaleźć fachową pomoc. Dlaczego zatem nie wszyscy alkoholicy są leczeni? Powodem tego często jest niewiedza - myślą oni, że mają problem pod kontrolą (lub nie mają go wcale) i potrafią samodzielnie sobie z nim poradzić. Tymczasem fachowa pomoc jest niezbędna, przy czym istotne jest też to, by dobrze ją wybrać.

Nie wszystkie formy terapii będą odpowiednie dla wszystkich. Dla dużej części osób znaczenie będzie miało też otoczenie i warunki, w jakich będą przebywać, co oczywiście szczególnie istotne jest w przypadku pobytu w ośrodku zamkniętym. Bardzo ważne jest, by wybrać taki odwyk alkoholowy, na którym będzie się chciało przebywać - niezależnie od jakości otrzymywanej pomocy. W czasie trudnej walki z nałogiem znaczenie mają wszelkie niuanse, trzeba robić wszystko, by zachować silną motywację, dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie, a piękne otoczenie i wysoki standard na pewno w tym pomogą. Kiepskie warunki mogą podkopywać pewność siebie, każąc pacjentowi myśleć, że znalazł się na dnie, poza tym mogą powodować, że w ogóle nie będzie się chciało przebywać w danym miejscu.

Świadome tego osoby uważnie wybierają miejsce pobytu na czas leczenia alkoholizmu - dotyczy to zarówno samych alkoholików, jak i ich bliskich. Często ich wyborem staje się prywatny ośrodek Vita Libera, który zwraca uwagę wysoką jakością usług oraz komfortowymi warunkami. Dzięki nim pacjenci nie czują się jak na odwyku, a jak na wakacjach, w komfortowym pensjonacie, co na pewno dodatnio wpływa na ich samopoczucie. Jednocześnie jednak podejmują intensywną walkę z nałogiem.

Dodano: 27-08-2022
Autor: Krzysztof Pawłowski
Źródło:
https://vitalibera.pl/detoksykacja/odwyk-alkoholowy/Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień


WWW: https://vitalibera.pl

Zakamarek 39a, 02-998 Warszawa

Tel: 538455505

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy