Opis:

Jeżeli w pobliżu Twojego domu lub w jakiejś jego części gniazdo założyły szerszenie, skontaktuj się ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się ich usuwaniem. Wykonywanie takich czynności na własną rękę może być niebezpieczne – szerszenie to owady groźne, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia tych, których zaatakują. Co więcej, te owady z rodziny osowatych mogą atakować nie tylko w pojedynkę, ale też w większych grupach, liczących nawet kilkaset osobników, zwłaszcza gdy chodzi o obronę gniazda. Usuwanie Owadów to firma, która świadczy też taką usługę jak likwidacja gniazda szerszeni.

Zaczerwienienie i opuchlizna to główne objawy, które pojawiają się u osoby użądlonej. Sytuacja jest znacznie gorsza u tych, którzy są uczuleni na jad tego typu owadów. Dochodzi wtedy do wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego, który może doprowadzić do utraty przytomności i kłopotów z oddychaniem. Kilkanaście użądleń może być zagrożeniem dla życia, dawka jadu po takim ataku może być śmiertelna. Warto też pamiętać, że jad szerszeni zawiera dużo więcej toksyn niż jad os, a samo użądlenie jest bardziej bolesne. Jeśli szerszenie zaatakują, należy zachować się spokojnie, nie machać rękami, nie wykonywać gwałtownych ruchów. Koniecznie też trzeba osłonić miejsca na ciele, które są szczególnie narażone na kontakt z jadem. Warto pamiętać, że szerszeń choć jest większy od osy jest od niej mimo wszystko mniej agresywny – jeśli nie jest prowokowany, zazwyczaj rzadko żądli.

Co z kolei, jeśli w kominie wentylacyjnym, zakamarkach budynku, w rynnie, na balkonie czy tarasie szerszenie założą gniazdo? Konieczna jest pomoc profesjonalistów. Na stronie internetowej usuwanieowadow.pl można zapoznać się z całą ofertą. Specjaliści usuwają nie tylko gniazda szerszeni, ale też os czy pszczół. Posługują się specjalistycznym sprzętem i środkami. Oprócz likwidacji gniazda zabezpieczają też miejsca, w których w przyszłości szerszenie mogłyby znowu założyć swoje gniazdo. Firma usługi świadczy na terenie Warszawy, Łomianek, Legionowa.

Dodano: 29-11-2018
Autor: Fryderyk Piotrowski
Źródło:
https://usuwanieowadow.pl/usuwanie-szerszeni/Usuwanie Owadów


WWW: https://usuwanieowadow.pl/

Widok 11, 06-120 Winnica

Tel: 519744998

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy