Opis:

W kolekcji prawdziwego miłośnika militariów, a zwłaszcza broni białej, nie powinno zabraknąć tak charakterystycznej konstrukcji, jak nóż motylkowy. Czym jest tego typu nóż, jakie są jego szczególne właściwości i ewentualne zastosowania? Gdzie można kupić tego typu sprzęt i komu może się on przydać?

 

Cechy charakterystyczne

Nóż potocznie nazywany motylkowym to niezwykle charakterystyczna konstrukcja noża składanego, wywodząca się z Filipin, skąd też pochodzi jego właściwa nazwa – balisong. Tego typu nóż wyposażony jest w dwuczęściową, rozchylaną na boki rękojeść, która ukrywa w swoim wnętrzu niezwykle ostrą, szpiczastą głownię. Głownia w tego typu nożach jest najczęściej zaostrzona obustronnie, przez co przypomina klasyczny sztylet, co w oczywisty sposób potęguje jej zdolności penetracyjne. Balisong jest nożem typowo bojowym, przeznaczonym do walki wręcz, umożliwiającym szybkie wysunięcie głowni w stronę napastnika poprzez wykonanie charakterystycznego, rotacyjnego ruchu dłonią. W pozycji złożonej przechowywanie noża nie wymaga umieszczania go we wnętrzu kabury i spokojnie można nosić go luzem, w kieszeni spodni lub kurtki.

 

Przeznaczenie

Z uwagi na charakterystyczny kształt głowni i sposób rozkładania noże motylkowe są sprzętem stworzonym z myślą o walce wręcz i takie jest ich główne przeznaczenie. Już sam sposób rozkładania noża (niezwykle efektowny) może budzić respekt i być sposobem na odstraszenie potencjalnego napastnika. Posiadanie tego typu sprzętu jest dozwolone i każdy miłośnik broni białej może zaopatrzyć się w różne wersje takich noży. Wiele ich rodzajów znaleźć można na przykład w ofercie sklepu internetowego taniemilitaria.pl. Sklep ma zresztą w swojej ofercie wiele więcej typów noży, w związku z czym każdy kolekcjoner broni białej powinien znaleźć tu coś dla siebie.

 

Noże typu balisong to obecnie przede wszystkim sprzęt o charakterze kolekcjonerskim, choć oczywiście przy odpowiednim wyszkoleniu może stać się niezwykle skuteczną w działaniu bronią. Umiejętność posługiwania się tego typu nożem wymaga jednak wielu ćwiczeń, a nieumiejętna obsługa zwykle szybko kończy się bolesnym skaleczeniem.

Dodano: 14-11-2018
Autor: Małgorzata Ziółkowska
Źródło:
https://www.taniemilitaria.pl/pl,kategoria,noze-motylkowe,0,139,157,1151,0,1,name,asc.htmlTanieMilitaria.pl


WWW: https://www.taniemilitaria.pl/

Lasek Brzozowy 13, 02-792 Warszawa

Tel: 22 400 51 52

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy