Opis:

Na problemy z nauką składają się zaburzenia różniące się stopniem nasilenia. Najczęściej są one związane z trudnościami w organizacji pracy, rozwiązywaniu problemów, pisaniu i czytaniu oraz zapamiętywaniu przekazywanych informacji. Niekiedy dotyczą też z koordynacji wzrokowo-ruchowej czy rozpoznawania kierunków. Problemy te mogą być wynikiem nieprawidłowego rozwoju, obecności rozpraszających bodźców lub silnego stresu, na jakie narażone jest dziecko. Dość często przekładają się one na złe oceny w szkole i trudności z odrabianiem zadań domowych.

Jedną z metod na poprawę pamięci i koncentracji jest EEG biofeedback. Pomaga ona znaleźć źródło problemu poprzez wykorzystywanie fal mózgowych. Wspomaga naukę wśród najmłodszych oraz ich rozwój intelektualny. Treningi tego typu trwają kilkanaście lub kilkadziesiąt minut i przyjmują formę zabawy, dzięki czemu nie wiążą się ze stresem czy dyskomfortem.  Regularne uczestnictwo w takich zajęciach daje szansę zdobywania doświadczeń niezbędnych do zapamiętywania nowych informacji.

Metoda ta bazuje na naukowych podstawach i jest wykorzystywana przez psychologów i specjalistów z branży medycznej. Znajduje zastosowanie nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych, przykładowo takich, którzy przygotowują się do ważnych egzaminów. Pozytywnie wpływa na szybkość zapamiętywania materiału i przekłada się na większą kreatywność. Ponadto biofeedback pomaga opanować stres i chroni przed bezsennością oraz nawracającymi migrenami.

Zainteresowani opisywaną metodą korzystają z oferty firmy Studio Rozwoju Umysłu w Gdańsku. Trudności z nauką u dziecka można rozwiązać poprzez regularne uczestnictwo w spotkaniach, których częstotliwość ustalana jest indywidualnie. Biofeedback jest polecany osobom narażonym na częsty stres i pracującym pod presją czasu, które muszą podejmować trafne oraz szybkie decyzje. Znajduje on zastosowanie również wśród dorosłych i najmłodszych z:

  •  autyzmem,
  • epilepsją,
  • zespołem Aspergera,
  • napadami lękowymi,
  • ADHD,
  • bólami somatycznymi,
  • depresją.
Dodano: 27-01-2022
Autor: Kamila Michalak
Źródło:
https://www.sturozum.pl/leczenie-zaburzen-pamieci/STUROZUM Studio Rozwoju Umysłu


WWW: https://www.sturozum.pl

Milskiego 1, 80-809 Gdańsk

Tel: 502305976

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy