Opis:

Pisanie pracy dyplomowej to na pewno jedno z większych wyzwań czekających studentów. Nie jest to tak trudne jak zdanie egzaminu z nielubianego czy ciężkiego przedmiotu, ale za to wymaga mnóstwa czasu. Oczywiście napisanie pracy magisterskiej zabiera go więcej niż pracy licencjackiej, gdyż ta pierwsza musi być dłuższa. Jednocześnie jednak studenci studiów innych niż jednolite magisterskie mogą cieszyć się z tego, że mają już doświadczenie w pisaniu prac dyplomowych i wiedzą mniej więcej, jakie wymogi musi ona spełniać, by była poprawna.

Na tym jednak nie koniec, poprawność, pod każdym możliwym względem, czyli merytorycznym, formalnym, językowym czy stylistycznym, to za mało. Większość studentów chce, by ich praca magisterska była naprawdę dobra, wówczas bowiem zostanie wysoko oceniona przez sprawdzających. To zaś wymaga jeszcze więcej czasu, poświęcanego nie tylko na gromadzenie materiałów oraz pisanie, ale też redakcję, korektę i ostatnie szlify. Wielu osobom trudności sprawia przy tym odpowiednie formatowanie, tym bardziej że musi być niezwykle precyzyjne - zwłaszcza u drobiazgowych sprawdzających znaczenie ma nawet jedna kropka czy przecinek, nie mówiąc o poprawnym wyjustowaniu czy kursywach.

O czym jeszcze trzeba pamiętać, by zapewnić sobie, że pisana praca będzie świetna? Niezwykle ważna jest jakość źródeł, co sprawia studentom wiele problemów. Obecnie wielu z nich woli korzystać z internetu niż z tradycyjnego rozwiązania, jakim jest przesiadywanie w bibliotece, jednak najbardziej wartościowe źródła to książki naukowe. Kiedy brakuje czasu, ochoty albo nie ma możliwość na ich gromadzenie, warto skorzystać z pomocy redaktorów współpracujących z portalem dostępnym na stronie prace.edu.pl. Redaktorzy ci mają ogromne doświadczenie, mnóstwo napisanych prac w swoim portfolio, a przede wszystkim doskonale znają wszelkie obowiązujące wymogi.

Inna kwestia, na jaką trzeba zwrócić uwagę, to język. Praca naukowa powinna być pisana językiem naukowym, oficjalnym, ładną polszczyzną, bez potocznych sformułowań, a także zbyt prostych słów.

Dodano: 15-11-2022
Autor: Sara Wójcik
Źródło:
https://www.prace.edu.pl/praca-dyplomowana-licencjacka-magisterskaprace.edu.pl


WWW: https://www.prace.edu.pl/

Skrytka pocztowa 220, 30-960 Kraków

Tel:

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy