Opis:

Chcąc znaleźć zdrową i jednocześnie pyszną alternatywę dla białego cukru i innych słodzików, warto zainteresować się daktylami. To owoce pozyskiwane z drzewa daktylowca, który naturalnie występuje w Azji, Afryce oraz na Wyspach Kanaryjskich. Jego uprawę prowadzi się również w wielu innych miejscach na świecie. Daktyle to owoce, które odznaczają się słodyczą, a poza tym zawierają wiele dobroczynnych dla zdrowia składników. Na bazie tych darów natury produkuje się różne wyroby takie jak krem daktylowy czy pasta. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

 

Daktyl – owoc o wyjątkowych właściwościach

 

Daktyle stanowią prawdziwe bogactwo korzystnych dla zdrowia składników. Można znaleźć w nich witaminy z grupy B oraz witaminę A, dzięki czemu ich spożywanie sprzyja zachowaniu zdrowia psychicznego, a do tego korzystnie wpływa na stan skóry i wzroku. Obecność minerałów takich jak potas i żelazo wzmacnia układ krwionośny, z kolei liczne antyoksydanty pozwalają zachować młody wygląd i dobre samopoczucie. Daktyle można również traktować jako źródło błonnika, którego potrzebuje układ trawienny. Tych wszystkich właściwości nie posiada biały cukier, który jest uznawany za wręcz szkodliwy dla ludzkiego organizmu. Dlatego warto zastąpić go daktylami podanymi na przykład w takiej formie jak krem.

 

Do czego można wykorzystać ten produkt?

 

Wyroby na bazie daktyli można stosować w zasadzie tak samo jak cukier. Świetnie sprawdzają się do dań takich jak:

 

  • ciasta i ciastka,

  • desery,

  • koktajle,

  • śniadania na słodko – owsianki, jaglanki,

  • dania wytrawne, których smak chce się odrobinę podkręcić.

 

Żeby cieszyć się prawdziwym smakiem tych owoców, warto sięgnąć po produkty od sprawdzonej marki. Do takich producentów należy sklep pterodaktyl.com.pl. Oferuje on wyroby na bazie daktyli, które odznaczają się najwyższą jakością. W ten sposób stanowią prawdziwą skarbnicę korzystnych składników. Żeby skorzystać z jej oferty, wystarczy wejść na podany wyżej adres. Firma działa zgodnie z duchem zero waste – pestki uzyskane w procesie produkcji są mielone i wykorzystane w paszy dla zwierząt.

Dodano: 06-06-2019
Autor: Sara Wójcik
Źródło:
PTERODAKTYL Cezary Kowalski


WWW: http://pterodaktyl.com.pl/

Williama Szekspira 2, 01-913 Warszawa

Tel: +974 55 795 107

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy