Opis:

Jedną z metod na radzenie sobie z trudnymi emocjami jest uczestnictwo w psychoterapii. To nic innego jak regularne spotkania ze specjalistą odbywające się w gabinecie lub za pośrednictwem internetu, z których korzystają osoby w różnym wieku oraz borykające się z rozmaitymi problemami. Daje on niejako narzędzia ułatwiające radzenie sobie z codziennymi troskami, co wpływa zarówno na życie prywatne, jak i zawodowe. Współcześnie terapia nie jest traktowana jak coś wstydliwego, a wręcz przeciwnie. Stanowi wyraz troski o swoje zdrowie oraz samopoczucie. Z tego względu uczęszczają na nią nie tylko osoby z poważnymi zaburzeniami, ale też pragnące poznać swoje mocne i słabe strony czy sposoby na nawiązywanie wartościowych znajomości.

Terapia to coś więcej niż rozmowa, co podkreśla psycholog współpracujący z mieszkańcami Redy. Prowadzi on stronę psychoterapia.nets.pl i kieruje ofertę do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od problemów, z jakimi się borykają. Są to między innymi pary niemogące dojść do porozumienia oraz takie, w których jedna ze stron doświadczyła zdrady. Specjalista udostępnia bezpieczną przestrzeń służącą do spokojnej rozmowy, w której nikt nie jest oceniany czy krytykowany. To ciekawa propozycja dla partnerów planujących zakończenie małżeństwa, które chcą zawalczyć o związek.

Terapia nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Osoby, które na nią uczęszczają, mogą odczuwać jedynie trudne emocje, jednak jest to normalne. Zazwyczaj odbywa się raz w tygodniu w ustalonej godzinie. Zainteresowani decydują się na spotkania sam na sam z terapeutą lub mające miejsce w niewielkich grupach. Zazwyczaj są one rekomendowane klientom walczącym z nałogami, u których poznanie innych osób z podobnymi problemami bywa pomocne. Są nimi uzależnieni od narkotyków, hazardu, seksu, alkoholu, internetu czy zakupów.

Terapia wymaga zaangażowania i poświęcania czasu, jednak jest to wysiłek, który się opłaca. Zapisują się na nią osoby nierozumiejące swoich zachowań i emocji oraz borykające się z:

  • zaburzeniami odżywiania,
  • fobiami społecznymi,
  • nerwicą natręctw,
  • stanami lękowymi,
  • niekontrolowanymi wybuchami agresji.

Specjalista pomaga także osobom cierpiącym na depresję. Jest to choroba objawiająca się obniżonym nastrojem utrzymującym się od dłuższego czasu, myślami samobójczymi oraz brakiem sił do wykonywania najprostszych czynności.

Dodano: 04-04-2023
Autor: Jędrzej Nowakowski
Źródło:
http://psychoterapia.nets.pl/Psychoterapeuta Joanna Kożuch-Materek


WWW: http://psychoterapia.nets.pl/

Wałowa 20, 84-200 Wejherowo

Tel: 600016854

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy