Opis:

Różnego rodzaju uzależnienia coraz częściej zdarzają się w naszym społeczeństwie. Ludzie, którzy na co dzień muszą zmagać się z różnymi problemami, ucieczki od nich szukają właśnie w używkach, które przynoszą im chwilowe ukojenie. Niestety, bardzo szybko prowadzą one do uzależnienia, a osoba, która te używki przyjmuje, często nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest już uzależniona. Dlatego tak ważna jest pomoc bliskich i rodziny, którzy na czas są w stanie zauważyć odpowiednie objawy świadczące o tym, że ma się do czynienia z osobą uzależnioną. 

Szczególnie trzeba uważać na alkoholików, bo oni mogą sobie zrobić ogromną krzywdę, jeśli ich nałóg nie będzie pod kontrolą. Alkoholik i jego zachowanie jest bardzo charakterystyczne, dlatego nie sposób nie zauważyć, że coś jest nie tak. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że alkoholicy bardzo często stają się agresywni. Nie tylko wtedy, gdy są pijani, ale też wtedy, gdy alkoholu zaczyna im brakować, bo nie mogą po niego sięgnąć. Alkohol w negatywny sposób wpływa na mózg osoby uzależnionej, co warunkuje jej zachowanie, które przekłada się na całą rodziną. Przez to także i ona staje się współuzależniona. 

W każdej chwili można jednak spróbować zapisać taką osobę na terapię i przekonać się, czy przyniesie ona  pozytywne rezultaty. Leczenie nowoczesnymi sposobami sprawia, że jest ono nieinwazyjne, a alkohol osobie uzależnionej jest o wiele łatwiej odstawić. Ogromną rolę odgrywa tu psychoterapia z doświadczonymi terapeutami, którzy są w stanie tak pokierować osobą chorą, że ta dostrzeże wszystkie konsekwencje swojego zachowania, ale też w szybkim czasie dostrzeże efekty swojej trudnej pracy nad uzależnieniem.

Na stronie klinika.osrodek-oaza.pl znajduje się więcej szczegółowych informacji na temat tego, jak może zachowywać się osoba uzależniona od alkoholu, ale też dowiedzieć się można tego, jak przebiega całe leczenie. Właśnie ten ośrodek cieszy się dość sporym powodzeniem, bo zatrudnieni tam specjaliści dokładają wszelkich starań do tego, żeby pomóc osobom chorym na alkoholizm.  

Dodano: 24-12-2018
Autor: Sara Wójcik
Źródło:
https://klinika.osrodek-oaza.pl/dlaczego-alkoholik-agresywny/
https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zdrowie-psychiczne/alkoholizm-objawy-choroby-alkoholowej-aa-KnPz-D9ft-zxWp.html


Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.


WWW: https://klinika.osrodek-oaza.pl/

Ługowiska 1, 87-850 Choceń

Tel: 721 70 70 70

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy