Opis:

Drewno to surowiec spotykany w obiektach mieszkalnych nie od dziś. Tworzy się z niego nie tylko meble, ale też podłogi, odznaczające się wysoką trwałością i niewielkim ryzykiem pojawiania się wgnieceń lub zarysowań. Są one kojarzone głównie z wnętrzami skandynawskimi i są dobrym wyborem w przypadku alergików, a to za sprawą właściwości antystatycznych. Surowiec ten nabiera charakteru z biegiem lat, jest ekologiczny, bezpieczny oraz biodegradowalny. Ponadto może być lakierowany lub malowany na dowolne odcienie.

Drewno wymaga okresowej impregnacji. Stosowanie specjalnych preparatów zabezpiecza przed blaknięciem kolorów oraz wchłanianiem wilgoci, zwiększającej ryzyko pojawiania się grzybów i pleśni. Podłogi z tego surowca okażą się świetnym wyborem u osób preferujących naturalne materiały, użytkowane przez pokolenia. Na rynku występują deski produkowane z rodzimych gatunków, które niekiedy są zastępowane ich egzotycznymi odpowiednikami.

Można je nabyć na stronie prodexpol.pl, na której udostępniane są informacje o promocjach. Merbau, cumau, doussie, wenge czy iroko to tylko część z wielu propozycji czekających na klientów. Deski z tego typu drewna wyróżniają się intensywnymi kolorami oraz widocznym usłojeniem, co pozytywnie wpływa na estetykę pomieszczeń, w których są kładzione. Znajdują zastosowanie w obiektach z ogrzewaniem podłogowym i wyciszają dźwięki kroków. Decydują się na nie osoby lubiące chodzić boso, ponieważ są cieplejsze w porównaniu do płytek.

Niektóre gatunki drewna wyróżniają się delikatnym połyskiem, rozświetlającym wnętrza, który optycznie je powiększa. Deski produkowane z tego surowca wykazują odporność na uszkodzenia, dlatego okażą się dobrym wyborem w przypadku właścicieli obiektów publicznych i komercyjnych, takich jak biurowce, restauracje czy hotele. Bardzo rzadko noszą ślady użytkowania, a w razie pojawienia się zniszczeń, takich jak wgniecenia bądź zarysowania, mogą być cyklinowane. Proces ten polega na zdarciu wierzchniej warstwy podłóg, dzięki czemu wyglądają jak nowe.

Dodano: 25-03-2023
Autor: Sara Wójcik
Źródło:
https://www.prodexpol.pl/108,merbau
https://artcorestudio.pl/news/jak-wybrac-podloge-drewniana
https://www.urzadzamy.pl/porady/wykonczenie-i-remont/podlogi-drewnianie-czy-panele-podlogowe-co-wybrac-co-jest-lepsze-podlogi-drewniane-opinie-aa-kW7G-Y226-pgcp.html

Prodexpol


WWW: https://www.prodexpol.pl/

Rynek 30a, 05-082 Babice

Tel: 22 499 55 44

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy