Opis:

Firma BU - MOR to firma opracowująca karty Oceny Ryzyka zawodowego dla wielu branż i pod kątem konkretnych stanowisk pracy. Przedsiębiorcy zobowiązani są, aby o wszystkich zagrożeniach związanych z konkretnym miejscem pracy informować pracowników na bieżąco. Jest to istotne, ponieważ gdyby doszło do wypadku w przedsiębiorstwie, a nie będzie udokumentowania dotyczącego BHP, pracodawca zobowiązany jest do wypłaty świadczeń. Jeśli więc właściciel firmy zastanawia się, co to jest karta Oceny Ryzyka Zawodowego, to powinien bezzwłocznie skontaktować się ze specjalistami z małopolskiej agencji. 

Dla każdego ze zleceń karta opracowana jest w kilka dni roboczych. Sposób dostarczenia zależy od tego, co wybierze zleceniodawca. Można wybrać wersję elektroniczną albo papierową. Finalnie koszt dokumentacji zależy od specyfiki stanowiska i listy zagrożeń, jakie zostaną wyszczególnione. Dodatkowo klienci mogą zamawiać poszerzone wersje, na przykład o wskazania profilaktyczne. Wszystkie karty mają określone punkty formalne. Do głównych zaliczają się: 

  • strona tytułowa z podaniem norm i przepisów użytych do stworzenia karty ORZ,
  • charakterystyka stanowiska pracy,
  • lista zagrożeń,
  • analiza środków zaradczych, 
  • wykorzystane materiały,
  • zakończenie z miejscem na podpis pracownika dla którego wydano dokumenty. 

Dzięki karcie można bezbłędnie wyznaczyć najlepsze sposoby, sprzyjające ochronie zdrowia i życia pracowników. Można też starać się zoptymalizować pracę, aby nie doprowadzić do pojawienia się szkodliwych skutków. Wykwalifikowani specjaliści dokonują oceny ryzyka, uwzględniając wszystkie czynniki negatywne powiązane z konkretnym miejscem pracy. Na początku eksperci zdobywają informacje o konkretnej firmie i stanowiskach, jakie są w niej zajmowane. Później zajmują się przygotowaniem profilu pracownika, aby finalnie przygotować spis zagrożeń, z jakimi może się zetknąć w czasie każdego dnia roboczego. Celem dokumentacji jest wyeliminowanie tych czynników, jakie mogłyby zagrać zdrowiu, życiu lub wywołać złe samopoczucie u podwładnych. 

Dodano: 12-07-2021
Autor: Jędrzej Nowakowski
Źródło:
https://ocenaryzykazawodowego.com/PPHU "BU-MOR"


WWW: https://ocenaryzykazawodowego.com

Zagrodowa 67, 32-600 Oświęcim

Tel: 507 022 814

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy