Opis:

Natłok obowiązków powoduje, że część osób jest zmuszona wracać do domu po zapadnięciu zmroku. Są one łatwym celem dla napastników, dlatego warto zawczasu dowiedzieć się, w jaki sposób się bronić. Sprawdzoną metodą na zwiększenie swojej pewności siebie w trakcie nieprzewidzianych zdarzeń, jest zapisanie się na kurs samoobrony. Tego typu zajęcia znajdują zastosowanie zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn i odbywają się w niewielkich grupach. Coraz większa popularność sportów walki daje szerokie możliwości związane z wyborem szkoły proponującej opisywane kursy.

Celem każdych zajęć, niezależnie od technik, na jakich bazują, jest zwiększenie bezpieczeństwa kursantów. Są one kierowane do wszystkich zainteresowanych, również tych, którzy na co dzień nie uprawiają żadnych sportów. Koncentrują się na teorii oraz praktyce, dzięki której uczestnicy wykorzystują zdobytą wcześniej wiedzę w trakcie scenek, przykładowo imitujących napad. Część instruktorów zaznajamia podopiecznych z podstawowymi narzędziami do samoobrony, na które składają się między innymi paralizatory oraz gazy pieprzowe i tłumaczy, w jakich sklepach je kupować. Wiedza na temat takich produktów zmniejsza ryzyko niewłaściwego użycia ich podczas stresujących sytuacji.

Zajęcia koncentrują się także na sposobach odpierania ataku napastnika w momencie, gdy dana osoba nie posiada wspomnianych narzędzi do samoobrony. Specjaliści tłumaczą, że najważniejszą kwestią jest unikanie zagrożenia. Jeśli jednak dojdzie do bezpośredniej konfrontacji z agresorem, wówczas zalecają jak najszybsze zaskoczenie go, poprzez atakowanie tak zwanych czułych stref.

Zaufana szkoła organizująca kurs samoobrony w Warszawie udostępnia ofertę pod adresem redtiger.com.pl. Czasami stanowi on wstęp do przygody ze sztukami walki, które poprawiają kondycję i dają szansę poznania osób z podobnymi zainteresowaniami. Regularne ćwiczenia proponowane w tej szkole pomagają pozbyć się paraliżującego lęku w razie niebezpiecznych sytuacji, co skraca czas reakcji i zwiększa prawdopodobieństwo szybkiej ucieczki.

Dodano: 28-08-2022
Autor: Małgorzata Ziółkowska
Źródło:
http://www.redtiger.com.pl/samoobrona/Polskie Centrum Sztuk Walki RED TIGER


WWW: http://www.redtiger.com.pl/

Smolna 30, 00-375 Warszawa

Tel: 502 080 063

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy