Opis:

Wraz ze zmianami klimatu Unia Europejska postanowiła wprowadzić zmiany dotyczące między innymi produkcji samochodów z napędem spalinowym. Aktualnie nacisk położony jest na to, aby pojawiały się samochody wyłącznie zasilane napędem elektrycznym. 

W tym celu opracowane zostało Rozporządzenie o Infrastrukturze Paliw Alternatywnych, głównie koncentrujące się na tym, jaka ma zostać utworzona i w jaki sposób ma być rozbudowana infrastruktura stacji ładowania tak zwanych elektryków. Dokument jest wyczerpujący i obejmuje wiele ustaleń. Najważniejsze założenie opiera się na tym, aby stacje ładowania pojawiały się o wiele częściej na europejskich drogach.  Dookreślone są kwestie takie jak: 

  • krajowa infrastruktura ładowania,
  • częstotliwość pojawiania się stref ładowania,
  • założenia dotyczące minimalnej pracy ładowarek. 

Każdy z powyższych tematów jest szczegółowo scharakteryzowany. Dotyczy to zwłaszcza podania zakresów mocy ładowarek. Z uwagi na to, iż rozplanowanie sieci ładowania musi być optymalne, w rozporządzeniu dużo uwagi poświęca się właśnie temu zagadnieniu. 

Producent stacji ładowania PlugBox za pośrednictwem strony internetowej prezentuje te dane. Osoby, które są zainteresowane samochodami elektrycznymi, jak i te, które biorą odpowiedzialność za pojawienie się stacji ładowania w przestrzeni publicznej, mogą wobec tego bardziej zorientować się we wskazanym temacie. 

Można spodziewać się, iż samochody elektryczne będą coraz częściej pojawiały się na polskich drogach. Dlatego zorientowanie się w zakresie krajowej infrastruktury ładowania jest ważne. Tym bardziej jeśli ktoś sporo podróżuje. Dzięki temu może przekonać się, iż podróże po kraju nie sprawią mu trudności, z uwagi na rozsądne rozplanowanie stacji ładowania. Jeśli kierowcy potrzebują więcej informacji lub jakiekolwiek kwestie są dla nich niejasne, mogą skonsultować się z producentem, który precyzyjnie wyjaśni założenia rozporządzenia oraz wskaże, jakie zalety wynikają z tego, iż zwiększy się moc stacji ładowania na terenie kraju. 

Dodano: 07-02-2023
Autor: Fryderyk Piotrowski
Źródło:
https://plugbox.eu/rozporzadzenie-o-infrastrukturze-paliw-alternatywnych-afir-co-musisz-wiedziec/
https://www.energa.pl/zielone-pojecie/technologie/elektromobilnosc-fakty-i-mity.html
https://elo.city/wiesz-wiecej

PlugBox DR DUDZIAK Sp. z o.o.


WWW: https://plugbox.eu/

Jana Henryka Dąbrowskiego 77a, 60-529 Poznań

Tel: 795359785

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy