Opis:

Popularność cięcia stali za pomocą lasera jest coraz większa, zwłaszcza wśród odbiorców biznesowych generujących duże zapotrzebowanie na odpowiednio dopasowane profile. Jest to metoda obróbki znacznie szybsza, niż stosowane do tej pory sposoby (cięcie wodą, mechaniczne, cieplne, wyżeranie kwasami). Dodatkową korzyścią jest fakt, że po zastosowaniu odpowiednio skumulowanej wiązki postała powierzchnia jest perfekcyjnie gładka, co znacznie ułatwia dalsze dopasowanie poszczególnych elementów. Znajdując dostawcę dysponującego laserem o wystarczającej mocy oraz zlecając mu wykonanie zamówienia hurtowego, można również sporo oszczędzić. Precyzja takiego rozwiązania jest tak duża, że nie ma potrzeby dokonywania poprawek.

Laser jako sposób obróbki metali i ich stopów jest urządzeniem stosowanym od niedawna. Sama technologia powstała w latach 70. i natychmiast zaczęła wypierać starsze sposoby cięcia. Wiele osób podnosi, że jest to metoda niebezpieczna. Siła lasera jest rzeczywiście olbrzymia i wymaga on stosowania tylko w odpowiednio kontrolowanych warunkach. Mają tego świadomość zarówno twórcy maszyn generujących wiązkę laserową, jak i firmy, które proponują jej wykorzystanie jako formę usługi dla klienta. Każda czynność, bez względu na to, czy jest to laserowe cięcie profili czy innych, bardziej skomplikowanych elementów, wykonywana jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Realizatorem, który na bieżąco wdraża czynności mające na celu ochronę zdrowia i życia pracowników, jest firma ogłaszająca się na stronie cieciestali.pl. Zastosowane działania tyczą się w szczególności odpowiedniej zasłony rąk, przedramion oraz oczu osoby odpowiedzialnej za obróbkę za pośrednictwem wiązki. Do pracy z laserem dostosowywane jest całe pomieszczenie. Dba się o właściwe zabezpieczenie drzwi, ustawienie stołów i wyposażenia, a nawet o odpowiedni odcień ścian oraz specjalne zasłony na okna. Konieczny jest też montaż czujników monitorujących poziom stężenia promieniowania w pomieszczeniu. 

Dodano: 16-12-2021
Autor: Melania Zakrzewska
Źródło:
https://cieciestali.pl/1_10_laserowe-ciecie-rur-i-profili.htmlP.H.U. ELKOR


WWW: https://cieciestali.pl

Batorego 4, 05-250 Radzymin

Tel: 572 570 891

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy