Opis:

Wędrówka po górach w okresie jesienno-zimowym czy zimowo-wiosennym wymaga specjalnego przygotowania. Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości raczki na buty. Dzięki nim można o wiele łatwiej pokonać trudniejsze trasy pokryte śniegiem lub lodem. Tego typu sprzęt warto mieć przy sobie podczas podróżowania po Beskidach, Karkonoszach czy Bieszczadach, gdzie szczyty są oblodzone przez długi czas. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Przede wszystkim należy sprawdzić liczbę kolców. Dobrej jakości modele mają minimum dziesięć. Aby mieć pewność, że produkt będzie dobrze spełniać swoją funkcję i zapewni najwyższy stopień bezpieczeństwa, najlepiej wybrać egzemplarz mający 12-13 kolców. Poza tym warto sprawdzić, z jakiego materiału artykuł został wykonany. Wysokiej klasy raczki powstają ze stali nierdzewnej. Te modele wyróżniają się trwałością, odpornością na trudne warunki zewnętrzne, zmienną temperaturę czy wilgoć. Dodatkowo ich pielęgnacja i konserwacja jest łatwa.

Z pewnością ważną informacją dla wielu osób będzie fakt, że raczki można zakładać na standardowe obuwie trekkingowe, nie wymagają specjalnych butów tak jak profesjonalne raki. Co więcej, dobór rozmiaru nie jest trudny, wystarczy znać wymiary stopy. Warto dodać, że praktycznie wszystkie dostępne na rynku modele mają regulację, która pozwala na idealne dopasowanie łańcucha.

Na stronie internetowej amc.com.pl konsumenci mogą zamówić wysokiej klasy wyposażenie górskie. Asortyment zawiera elastyczne, mocne raczki renomowanej marki Veriga. Produkt jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych i rozmiarach. Proponowane artykuły są lekkie i nie zajmują wiele miejsca, więc noszenie ich w plecaku nie będzie uciążliwe.

Dodano: 20-02-2023
Autor: Melania Zakrzewska
Źródło:
https://www.amc.com.pl/VERIGA/Produkty/Raczki-turystyczne_245.htmlPHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.


WWW: https://www.amc.com.pl/

Mników 389, 32-084 Mników

Tel: 605043435

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy