Opis:

Nowoczesne oczyszczalnie ścieków działają kompleksowo i wykorzystują zaawansowane technologie, dzięki którym poszczególne czynności nie zajmują wiele czasu. Współpracują z nimi przedsiębiorcy z branży farmaceutycznej, drzewnej, rolniczej, metalurgicznej i nie tylko. Do najważniejszych zadań takich firm zalicza się usuwanie zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie, co powoduje, że może być ona wykorzystywana do różnych celów ponownie. Na co dzień ich pracownicy pracują ze ściekami, czyli wodą pochodzącą z gospodarstw domowych, fabryk oraz innych miejsc. Dzieli się je na przemysłowe, bytowe oraz miejskie.

Pierwsze z nich są wytwarzane przez zakłady przemysłowe, drugie pochodzą z pryszniców lub toalet, natomiast trzecie są związane z aglomeracjami miejskimi oraz kanalizacją ogólnospławną. Oczyszczalnie ścieków, takie jak Nycz,  podejmują się uzdatniania wody przy użyciu sprawdzonych rozwiązań technologicznych. W zakres ich działań wchodzi między innymi neutralizowanie zanieczyszczeń stałych oraz chemicznych, które mogłyby zagrażać zdrowiu człowieka i środowisku naturalnemu.

Niektóre oczyszczalnie zajmują się także wodami roztopowymi i opadowymi oraz ściekami pochodzącymi z zakładów przemysłowych. Dysponują one bezobsługowymi mechanizmami zapewniającymi bezproblemową kontrolę poszczególnych procesów, co przekłada się na ich wydajność i efektywność działania. Dziś niemalże każda oczyszczalnia ścieków przemysłowych daje możliwość sprawnego pozbywania się:

  • osadów,
  • klejów,
  • środków odtłuszczających,
  • lakierów,
  • farb,
  • rozpuszczalników,
  • emulsji.

Procesy wykonywane w takich obiektach są w pełni zautomatyzowane, co chroni przed popełnianiem błędów przez zatrudniony personel. Zapewniają one wysoką skuteczność podczas pozbywania się zanieczyszczeń.

Oczyszczalnie działają w kilku etapach. Skutecznie pozbywają się one odpadków kuchennych, żwiru, piasku oraz innych zanieczyszczeń mechanicznych. Podejmują się też oczyszczania wstępnego oraz właściwego. Składają się na nie procesy biologiczne bazujące na bakteriach, które żywią się związkami fosforu i azotu. Pomagają one pozbywać się osadu trafiającego do specjalnych komór, w których jest dokładnie mieszany. Ostatnim etapem jest skontrolowanie jakości ścieków przez specjalistów. Te, które pomyślnie przeszły niezbędne testy, trafiają do odbiorników.

 

Dodano: 23-10-2021
Autor: Fryderyk Piotrowski
Źródło:
https://ekonycz.pl/oczyszczalnie-sciekow-przemyslowych/Nycz Intertrade Sp. z o.o.


WWW: https://ekonycz.pl/

Płk. Dąbka 8C, 30-732 Kraków

Tel: +48 12 290 03 30

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy