Opis:

System RCP jest coraz częściej stosowany w firmach, szczególnie w dużych zakładach. Przedsiębiorcy mogą w łatwy sposób monitorować godziny pracy, aby móc rzetelnie naliczać wynagrodzenie każdemu z pracowników. 

Jak działa system RCP?

Nowoczesne oprogramowanie zastępuje przestarzałe listy pracownicze, na których widniały podpisy zatrudnionych osób. System pozwala na elektroniczną rejestrację wszystkich wejść i wyjść w obrębie zakładu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdej branży (bez względu na liczbę pracowników czy wielozmianowość pracy). Wdrożenie całego systemu powinno zostać powierzone specjalistom, którzy doradzą w kwestii doboru odpowiedniego sprzętu oraz przeszkolą użytkowników z obsługi. Ponadto dobrze, aby wybrana firma świadczyła wsparcie serwisowe. W taki właśnie sposób działa marka NEXEON, która od lat zajmuje się projektowaniem i montażem systemów zabezpieczeń, w tym kontroli dostępu czy właśnie rejestratorów czasu pracy. Na stronie https://nexeon.pl/oferta/systemy-rejestracji-czasu-pracy/ można zapoznać się ze szczegółową ofertą. Klienci mogą zdecydować się na system, który działa na karty zbliżeniowe lub odciski palców. Ponadto usługodawca proponuje innowacyjne rozwiązania rejestrujące czas pracy zdalnej. Warto podkreślić, że takie oprogramowanie nie służy wyłącznie kontroli pracowników. System ma przede wszystkim usprawnić rozliczanie wynagrodzeń. 

Najważniejsze korzyści wdrożenia systemu rejestracji czasu pracy

Osoby, które nadal zastanawiają się nad skorzystaniem z takiego innowacyjnego rozwiązania, powinny zapoznać się z kluczowymi zaletami systemu RCP. Mowa o takich aspektach jak m.in.:

  • stała kontrola wejść i wyjść pracowników (pracodawca otrzymuje informację o ewentualnych spóźnieniach, niezgłoszonych nieobecnościach czy nadgodzinach),
  • usprawnienie działalności firmy i zwiększenie wydajności pracy,
  • szybki dostęp do raportów, m.in. list obecności, liczby przepracowanych godzin,
  • możliwość eksportu danych do popularnych systemów księgowych,
  • zwiększenie bezpieczeństwa w zakładzie (w tym ograniczenia ryzyka kradzieży).

Nie można również nie wspomnieć o dodatkowych oszczędnościach uzyskanych dla firmy (z tytułu m.in. zoptymalizowania pracy księgowych wyliczających płace oraz wypłacania wynagrodzeń w kwocie adekwatnej do liczby faktycznie przepracowanych godzin). 

Dodano: 05-11-2023
Autor: Hubert Borkowski
Źródło:
https://nexeon.pl/oferta/systemy-rejestracji-czasu-pracy/NEXEON


WWW: https://nexeon.pl/

Wspólna 2, 55-040 Kuklice

Tel: 570 533 533

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy