Opis:

Zmarszczki pojawiają się na skórze przede wszystkim jako naturalna konsekwencja upływającego czasu, ale wpływ na ich występowanie ma też wiele innych czynników. Co ciekawe, mogą one sprawić, że niekorzystne zmiany pojawią się znacznie przedwcześnie, w bardzo młodym wieku. Dotyczy to przede wszystkim zmarszczek mimicznych, pojawiających się często bardzo wcześnie u osób mających bogatą mimikę. Zmiany wokół oczu często uznawane są za oznakę tego, iż dana osoba miała wiele okazji do uśmiechu, ale już bruzdy na czole nie są powodem do radości, ponieważ mocno rzucają się w oczy ze względu na swoje umiejscowienie. Co można w takiej sytuacji zrobić?

Możliwych rozwiązań jest wiele, gdyż medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna mają mnóstwo metod odmładzania i usuwania zmarszczek. Kiedy jednak są to zmarszczki mimiczne, pojawiające się na skutek skurczów mięśni mimicznych, a nie upływu czasu, nie powinno się wykonywać zbyt inwazyjnych zabiegów, nie są one zresztą konieczne. Najlepszym rozwiązaniem w takich przypadkach są tzw. wypełniacze.

Zdecydowanie najchętniej wybieranym jest botoks. Za jego pomocą usuwa się zmarszczki na czole w Szczecinie w klinice MASI i decydują się na to coraz młodsze osoby, chcące mieć czoła gładkie i wolne od nawet płytkich bruzd oraz nieznacznych linii. Nic dziwnego, tak część twarzy mocno rzuca się w oczy i jest rozległa, nie zawsze też można przesłonić jej niekorzystny wygląd włosami. Z tego też względu na botoks decydują się nie tylko kobiety, ale też panowie. Ostrzykiwanie toksyną botulinową wypełnia zmarszczki, a także ogranicza ruchomość mięśni mimicznych, dzięki czemu nie wracają one przez dłuższy czas.

Innym rozwiązaniem jest wypełnianie kwasem hialuronowym, którym ma też tę ważną zaletę, że nawilża skórę poprzez wiązanie w niej cząsteczek wody. Kiedy zaś problemy ze zmarszczkami są poważniejsze, na przykład w późniejszym wieku, nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć obie te metody. Jeśli zabieg wykona dobry lekarz, efekt będzie widoczny, ale jednocześnie naturalny.

Dodano: 08-11-2022
Autor: Fryderyk Piotrowski
Źródło:
https://masi.com.pl/medycyna-estetyczna/usuwanie_wypelnianie_zmarszczekMASI dr Mariusz Domagalski


WWW: https://masi.com.pl

Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin

Tel: 534 224 229

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy