Opis:

Rodzice dzieci w wieku do lat trzech, którzy muszą lub chcą pracować, stają nierzadko przed dylematem dotyczącym tego, komu oddać pod opiekę swoje pociechy. Nigdy nie należy to do prostych decyzji. Tak małe dzieci wymagają bowiem szczególnie troskliwej i uważnej opieki. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, iż matki i ojcowie pragną znaleźć miejsce, które będzie jednocześnie bezpieczne, sprawdzone i przyjazne dla maluszków.

Placówkami świadczącymi dzienną opiekę nad tak małymi dziećmi są żłobki. Na rynku działają zarówno publiczne, jak i prywatne instytucje tego rodzaju. W zależności od wewnętrznych zasad i możliwości lokalowych i kadrowych przyjmują one dzieci do grup o bardzo różnej liczebności. Przyjęło się, iż bardziej mile widziane są małe, kameralne zbiory.

Placówką niezwykle nowoczesną i nastawioną na komfort maluchów jest żłobek prywatny we Wrocławiu na Psim Polu, którego strona internetowa to luppopuppo.pl. To miejsce, którego pracownicy stawiają na dzieci i ich samopoczucie. Pociechy pozostają pod stałą i troskliwą opieką pań, które dzięki odpowiedniemu wykształceniu potrafią zająć je ciekawymi i rozwojowymi zajęciami.

Rodzice przed podjęciem decyzji o zapisie synka lub córeczki do tego konkretnego żłobka mają możliwość przyjścia do niego i przyjrzenia się zarówno samemu lokalowi, jak i formach pracy opiekunek tam zatrudnionych. Pozwala to na osobiste ocenienie placówki. Dodatkowo taka możliwość przynosi wewnętrzny spokój i umożliwia łatwiejsze powierzenie swojego największego skarbu innym osobom.

Warto podkreślić także, iż pierwsze dni uczęszczania dziecka do żłobka stanowią tak zwany okres adaptacji. Polega on na tym, iż na początku mama lub tata przychodzą z maluszkiem do żłobka na krótki czas. Następnie próbują wyjść na korytarz na kilka minut. Potem zamienia się to w kilkadziesiąt minut, a w efekcie godzinę lub dwie.

Kolejnym etapem jest stopniowe przyprowadzanie pociechy na coraz dłuższy okres, włączając w to posiłki, drzemkę i wspólną zabawę z innymi dziećmi. Wszystko to ma głębszy sens i pozwala dziecku płynnie przejść spod skrzydeł mamy w ręce troskliwych pań w żłobku.

Dodano: 01-09-2019
Autor: Patryk Witkowski
Źródło:
https://luppopuppo.pl/LUPU s.c.


WWW: https://luppopuppo.pl/

Słonimskiego 1, 50-304 Wrocław

Tel: +48 605 951 060

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy