Opis:

Inwestycja w studnie głębinowe zawsze jest obliczona na pozyskiwanie czystej, świeżej, zdrowej wody na potrzeby domowników lub większej społeczności. Instalacja z biegiem lat jest jednak narażona na naturalne procesy chemiczne i biologiczne, które stopniowo obniżają wydajność studni, a także pogarszają jej stan techniczny.

Na szczęście profesjonalne firmy w rodzaju kolmat.pl oferują kompleksową regenerację studni, która obejmuje czyszczenie z powstałych osadów będących przyczyną zatykającego się filtra i psującej się jakości wody. Dobór odpowiednich metod pozwala osiągnąć pożądane efekty bez szczególnych komplikacji. Doświadczenie ekspertów w zakresie renowacji studni zapewnia skuteczne badanie, a następnie działanie zmierzające ku poprawie stanu instalacji.

Kluczem do efektywnej regeneracji jest wcześniejsza analiza, a konkretnie inspekcja kamerą studni głębinowej. Jest ona w zasadzie niezbędna, aby dobrać skuteczne metody i podjąć decyzję o renowacji w określony sposób. Dzięki kamerze można zlokalizować osady, określić ich strukturę, przygotować się do kolejnych etapów. Zadanie specjalistów polega także na precyzyjnej analizie obrazu cyfrowego zebranego przez kamerę. Interpretacja danych jest tak samo istotna jak sam fakt ich pozyskania.

Na inspekcję przy użyciu profesjonalnej kamery warto się zdecydować w różnych sytuacjach. Usługa jest opłacalna choćby w kontekście regularnych przeglądów studni, których należy dokonywać w kilkuletnich odstępach. Dobrze jest też ocenić stan techniczny w przypadku, gdy studnia znacznie obniża wydajność lub pompowana woda ma niepożądane parametry – zły smak, zapach, kolor.

W trakcie samej regeneracji kamera także pozostaje w użyciu, ponieważ pozwala na bieżąco kontrolować proces mechanicznego i chemicznego usuwania osadów. Również po zakończeniu działań warto przeprowadzić inspekcję, aby ostatecznie określić efekty serwisu i ocenić stan techniczny instalacji.

A co z argumentem o niepotrzebnym wydatku? Cóż, jeśli nie próbuje się walczyć z osadem zalegającym w studni głębinowej, ta przestanie spełniać ona swoje zadanie znacznie szybciej, niż było to planowane. To z kolei wiąże się z jeszcze większymi wydatkami.

Dodano: 26-01-2019
Autor: Lena Kamińska
Źródło:
https://kolmat.pl/inspekcja-studni-kameraKolmat


WWW: https://kolmat.pl/

Rospuda 10, 16-424 Rospuda

Tel: 517 966 385

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy