Opis:

Współcześnie wcale nie trzeba godzić się z niedostatkami urody, nawet jeśli są one naturalne, tj. ma się je od zawsze bądź pojawiły się jako naturalna konsekwencja danych procesów, jak starzenie. Wielkie możliwości w zakresie poprawiania wyglądu daje oczywiście przede wszystkim medycyna estetyczna - choć pomocne mogą być też inne dziedziny, jak kosmetologia, a nawet kosmetyka. Jednym z popularniejszych zabiegów w ramach tej pierwszej jest botoks. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Warto wiedzieć, że zastrzyki z toksyny botulinowej, podawane domięśniowo, stosuje się w przypadku zmarszczek mimicznych. One zaś pojawiają się nie tylko na skutek wieku. Ich bezpośrednią przyczyną jest mimika twarzy. Oznacza to, że nieraz pojawiają się u całkiem młodych osób - mających żywą mimikę. Jest to problem, ponieważ tzw. kurze łapki czy lwia zmarszczka nikomu nie dodają uroku. Mające je osoby zwykle mocno się nimi trapią, tym bardziej że z ich powodu wyglądają na starsze niż są w rzeczywistości. Kremy nie mogą tu zdziałać wiele, szczególnie gdy zmiany już się pojawiły - zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać zmarszczkom niż je usuwać, choć w przypadku zmian mimicznych praktycznie nie jest to możliwe - czy bowiem można się nie uśmiechać? Z pomocą przychodzi botoks w Poznaniu, który rozluźnia mięśnie mimiczne, wobec czego ich skurcze zostają ograniczone. Zabieg ten działa zatem dwojako: od razu wygładza i wypełnia zmarszczki, a jednocześnie, ograniczając ruchomość mięśni mimicznych, zapobiega ich pojawianiu się w najbliższej przyszłości. To dobry zabieg dla wszystkich osób chcących pozbyć się zmarszczek na czole, w okolicach oczu i ust - jeśli tylko nie należą do grupy pacjentów z przeciwwskazaniami. Zabiegu nie można wykonać w przypadku ciąży, połogu i okresu laktacji, a także m.in. mając problemy skórne. Jest to też świetna opcja dla osób młodych, u których zmarszczki pojawiły się przedwcześnie, jak i starszych - choć najlepsze efekty daje przeprowadzanie go do wieku ok. 65 lat.

Na ostrzykiwanie toksyną botulinową w Klinice Złotowskiej mogą zdecydować się też osoby niechcące poddawać się bardziej inwazyjnym zabiegom. Metoda ta pozwala na pozbycie się niekorzystnych zmian w parę chwil - podanie toksyny zwykle nie zajmuje więcej niż 15 minut! Od razu można też wrócić do zwykłej aktywności.

Dodano: 10-12-2023
Autor: Aniela Witkowska
Źródło:
https://klinikazlotowska.pl/toksyna-botulinowa-botox/Klinika Złotowska dr Kubasik


WWW: https://klinikazlotowska.pl/

Złotowska 63, 60-189 Poznań

Tel: 607229933

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy