Opis:

Adwokaci udzielający pomocy prawnej w ramach prywatnej praktyki adwokackiej zazwyczaj skupiają się na jednej lub dwóch gałęziach prawa. Oznacza to, że co prawda ich zakres wiedzy oraz zdobyte uprawnienia pozwalają na analizowanie spraw także z innych dziedzin prawa, jednak to w konkretnym obszarze posiadają większe doświadczenie. Dlatego kwestie regulowane przez kodeks karny zwykle omawia adwokat karnista, cywilista skupia się na ogólnym prawie cywilnym, zaś adwokat od prawa rodzinnego zajmuje się prowadzeniem spraw rozwodowych czy dotyczących uregulowania opieki nad dziećmi.

W czym natomiast specjalizuje się adwokat od spraw spadkowych? W Warszawie kancelarią udzielającą porad związanych z prawem dziedziczenia jest Kancelaria Prawnicza Polz & Polz. Zespół prawników obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, przedstawicieli różnego rodzaju fundacji i zrzeszeń. Do adwokata tej specjalizacji można się zwrócić, w sytuacji kiedy konieczne jest rozwiązanie kwestii powiązanych z szeroko pojętym dziedziczeniem.

Prawo spadkowe, będące częścią prawa cywilnego, normuje nie tylko sprawy obejmujące sporządzanie testamentu, ale także przyjmowania i odrzucania spadku. Określa ponadto przekazywanie spadkobiorcom własności niematerialnych, np. praw autorskich. Adwokat specjalizujący się w tej dziedzinie prawa udziela zatem porad na temat spisywania testamentów, jak również dziedziczenia ustawowego. Wyjaśnia też, kto i w jakiej części może uzyskać spadek po osobie zmarłej. Dodatkowo prawnik może występować jako pełnomocnik klienta i reprezentować go przed sądem czy w trakcie negocjacji.

Do zadań prawnika należy przygotowanie pism procesowych i zgromadzenie wymaganej dokumentacji. Klient może też powierzyć mu prowadzenie spraw o zachowek, dział spadku, wyjawienie przedmiotów spadkowych czy o ustanowienie kuratora spadku. Ponadto adwokat może wyjaśnić, na czym polega dziedziczenie ustawowe, czym różni się ono od dziedziczenia testamentowego lub jakie są skutki wydziedziczenia.

Dodano: 21-11-2023
Autor: Hubert Borkowski
Źródło:
https://www.polzlaw.pl/pl/usluga-prawo-spadkowe-i-sprawy-majatkowe-osob-fizycznychKancelaria Prawnicza Polz i Polz radcowie prawni sp.p.


WWW: https://www.polzlaw.pl/

Podwale 17, 00-252 Warszawa

Tel: 22 622 54 70

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy