Opis:

Rozumienie przepisów prawa rodzinnego przez osoby niemające kierunkowego wykształcenia bywa trudne. Z tego względu znaczna część z nich nawiązuje współpracę z adwokatami, udzielającymi się w sprawach o separację, rozwód, ustalanie kontaktów z dzieckiem czy ubezwłasnowolnienie. Specjaliści orientują się też w prawie alimentacyjnym, związanym z wypłacaniem świadczeń na dziecko przez jednego z rodziców, których celem jest zaspokojenie jego potrzeb i zapewnienie mu środków do rozwoju czy codziennego życia.

Środki, o jakich mowa, są przeznaczane z reguły na ubrania, pożywienie, mieszkanie, lekarstwa czy pomoce naukowe. Obowiązek ich wypłacania spoczywa na barkach rodziców wobec dzieci, które ze względu na młody wiek, nie utrzymują się na własną rękę. Prawnicy podkreślają jednak, że nie istnieje uniwersalna data wygaśnięcia opisywanego obowiązku, co oznacza, że alimenty dotyczą także osób pełnoletnich, przykładowo takich, które jeszcze się uczą.

Proponują oni spotkania konsultacyjne, podczas których tłumaczą, od czego zależy wysokość alimentów oraz co zrobić, by przelewana kwota była wyższa. Ich klientami są osoby, których byli partnerzy uchylają się od wypłacania świadczeń, przez co rozważają wejście na drogę sądową. Adwokat zajmujący się alimentami we Wrocławiu udostępnia ofertę na stronie kancelariapawlowska.pl. Specjalista ten uczestniczy rozprawach, zbiera materiały dowodowe i ustala strategię działania.

Wyjaśnia też, że wysokość kwoty zależy przede wszystkim od majątkowych bądź zarobkowych możliwości zobowiązanego, co oznacza, że jest ustalana indywidualnie, przykładowo podczas mediacji, odbywających się zazwyczaj przed rozpoczęciem procesów. Warto też wiedzieć, że trudna sytuacja materialna danej osoby, nie zwalnia jej z obowiązku wypłacania świadczeń. Innymi słowy, spoczywa on również na barkach rodziców zarabiających niewiele, którzy są zobowiązani do pomocy w utrzymaniu dziecka, do momentu osiągnięcia przez niego samodzielności. Ustaloną kwotę otrzymuje jeden z rodziców lub opiekunów prawnych, na wskazany numer konta bankowego.

Dodano: 18-01-2023
Autor: Fryderyk Piotrowski
Źródło:
https://kancelariapawlowska.pl/prawo-rodzinne/Kancelaria adwokacka Katarzyna Pawłowska


WWW: https://kancelariapawlowska.pl

Stacha Świstackiego 15, 50-430 Wrocław

Tel: 505 510 204

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy