Opis:

Nikt nigdy nie może powiedzieć, że na pewno nie będzie potrzebował pomocy prawnika, a to dlatego, że bez takiego wsparcia w dzisiejszych czasach obyć się jest naprawdę trudno. Wiedzą o tym szczególnie przedsiębiorcy. Ich działanie jest obostrzone tyloma zasadami z różnych dziedzin prawa, że większość z nich decyduje się na korzystanie ze stałej obsługi prawnej. Jednak również osoby prywatne coraz częściej potrzebują fachowego wsparcia, w przeróżnych sytuacjach.

Rozumiejąc, jak rozmaite mogą być to okoliczności oraz potrzeby, kierująca swoją ofertę do klientów biznesowych oraz prywatnych kancelaria prawna w Legnicy, prezentująca się na stronie adwokatmichalski.com, ma szeroki i zróżnicowany zakres usług. Można w nim znaleźć różne świadczenia, a szczególnie takie, popyt na które jest największy, bo nie można się bez nich obyć.

W przypadku pomocy świadczonej przedsiębiorcom trudno jest określić konkretny zakres obowiązków, ponieważ wynikają one ze specyfiki działania firmy oraz jej aktualnej sytuacji - czasem na przykład praca prawnika polega tylko na przetwarzaniu dokumentów, innym zaś razem potrzebne jest bronienie interesów klienta przed sądem albo organami administracji państwowej. Prawnik zatrudniony do obsługi prawnej firmy podejmuje się zatem zadań wedle potrzeb, można mu zlecić bardzo różne działania, a nawet zaangażować go do wytyczania strategii działania firmy. Duże znaczenie mają też działania związane z odzyskiwaniem należności, co pozwala uniknąć, przynajmniej w większości przypadków, wstępowania na drogę sądową w celu założenia sprawy przeciwko dłużnikowi.

Jeśli zaś chodzi o to, w czym prawnicy z tej kancelarii najczęściej pomagają osobom prywatnym, to niestety szczególnie popularne są postępowania rozwodowe oraz związane z nimi sprawy dotyczące na przykład podziału majątku, opieki nad dziećmi, władzy rodzicielskiej i alimentów. Zatrudniając adwokata z kancelarii, można powierzyć mu prowadzenie wszystkich tych postępowań jak i pojedynczych czynności, na przykład napisania pozwu rozwodowego czy pisma do sądu o podwyższenie albo zmniejszenie alimentów.

Nie brakuje też klientów potrzebujących pomocy w sprawach spadkowych. Kiedy odziedziczony majątek to długi bądź na przykład obciążona nimi nieruchomość, prawnik doradzi odrzucenie spadku i zajmie się związanymi z tym formalnościami. W innych sytuacjach może np. uzyskać dla klienta zachowek.

Dodano: 11-05-2022
Autor: Małgorzata Ziółkowska
Źródło:
https://adwokatmichalski.com/Kancelaria adwokacka adw. Maciej Michalski


WWW: https://adwokatmichalski.com/

Adama Mickiewicza 1a, 59-220 Legnica

Tel: 603121704

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy