Opis:

Tłumaczenie symultaniczne to forma tłumaczenia, które odbywa się w czasie rzeczywistym i może być realizowana na odległość dzięki zastosowaniu technologii internetowych. Przy realizacji zleceń stacjonarnych tłumacze siedzą w dźwiękoszczelnych kabinach i używają zestawów słuchawkowych oraz mikrofonów, aby słuchać i mówić w tym samym czasie.

Tłumacz symultaniczny musi być doskonałym słuchaczem, zdolnym do szybkiego i dokładnego przekładania wypowiedzi. Umiejętność słuchania jest bardzo ważna w tego typu pracy, ponieważ tłumacz musi przede wszystkim dobrze zrozumieć komunikat w języku źródłowym. Tłumaczenia symultaniczne wymagają koncentracji oraz wielu lat praktyki. Chcąc uzyskać odpowiednie uprawnienia w tym zakresie, można zapisać się na przykład na studia lub kurs. Podczas dokonywania przekładu zaleca się, aby tłumacz wykonywał notatek za pomocą specjalnej notacji, która ułatwia zapamiętywanie nawet dużych bloków wypowiedzi. Tłumacze symultaniczni pracują w parach, aby móc zmieniać się co każde 10 lub 15 minut. Do sprawnego wykonywania swoich obowiązków potrzebują odpowiednich warunków, które mogą im zostać zapewnione jedynie w maksymalnie wyciszonym, sprzyjającym skupieniu się miejscu. Mowa o kabinie dźwiękoszczelnej, którą oferuje firma Kaso Group. Działa ona na rynku od 1999 roku, dostarczając swoim klientom wysokiej jakości produktów dostosowanych do potrzeb tłumaczy ustnych.

Kabiny są przeznaczone dla dowolnej liczby osób, jako że dzięki modułowej konstrukcji mogą być łączone i rozłączane ze sobą. Poszczególne modele zostały stworzone w ten sposób, aby ich montaż zajmował minimalną ilość czasu. Nie trzeba przy tym stosować żadnych specjalistycznych narzędzi. Każda kabina posiada odpowiedni certyfikat, który potwierdza jej właściwości w zakresie zapewnienia jak najlepszych warunków akustycznych. Chcąc dowiedzieć się więcej, wystarczy skontaktować się z przedstawicielami przedsiębiorstwa, którzy zapewniają klientom profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniej konstrukcji.

Dodano: 03-12-2022
Autor: Patryk Witkowski
Źródło:
http://kabinydlatlumaczy.pl/tlumaczenia-symultaniczne/Kabiny dla tłumaczy


WWW: http://kabinydlatlumaczy.pl/

Dębowa 8, 32-031 Mogilany

Tel: +48 501 333 256

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy