Opis:

Akumulatory przemysłowe mają bardzo szerokie zastosowanie, a dzięki nowej technologii Absorbent Glass Mat ich możliwości jeszcze się zwiększyły. Bateria AGM, czyli taka, w której elektrolit znajduje się na porowatych matach z włókna szklanego, to rozwiązanie bezobsługowe. Dzięki specjalnej budowie akumulatory te nie wymagają uzupełniania elektrolitu i częstej konserwacji. Maty szklane rozmieszczone są pomiędzy ołowianymi płytami, a dodatkowo całe urządzenie jest wyposażone w jednokierunkowy zawór (VLRA) umożliwiający odprowadzanie gazów gromadzących się podczas przeładowania akumulatora.

Akumulatory bezobsługowe oferowane przez sklep Inerge mają różne pojemności. Najmniejsze o pojemnościach 1,3, 2,3 czy 3,2 Ah przeznaczone są do zasilaczy awaryjnych, paneli solarnych czy centralek alarmowych. Z kolei urządzeń magazynujących 100, 120 lub 160 Ah można użyć do zasilania sprzętu medycznego, oświetlenia awaryjnego, automatyki, a także jako źródła prądu w przyczepach kempingowych i na łodziach. Co ciekawe, akumulatory tego typu można łączyć szeregowo (plus do minusa) – aby zwiększyć napięcie – lub równolegle (plus do plusa) – aby uzyskać większą pojemność.

Istotną zaletą akumulatorów AGM jest ich szczelność. Dzięki temu są to urządzenia bezpieczne, odporne na wibracje i wstrząsy, a dodatkowo nadające się do ustawienia w dowolnej pozycji – w tym również pionowej. Użytkownicy chwalą je też za ich odporność na uszkodzenia i możliwość pracy zarówno w wysokiej, jak i niskiej temperaturze. Technologia bazująca na włóknie szklanym ułatwia odprowadzanie nadmiaru ciepła. Wszystkie te cechy wpływają znacząco na żywotność baterii AGM. W sprzedaży są akumulatory, których czas wydajnego użytkowania określany jest przez producenta nawet na 12 lat.

Dodano: 14-02-2022
Autor: Sara Wójcik
Źródło:
https://inerge.pl/akumulatory/akumulatory-agmInerge sp. z o.o.


WWW: https://inerge.pl

Opacz 96, 05-520 Opacz

Tel: 570555444

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy