Opis:

Badania diagnostyczne umożliwiają ocenę stanu zdrowia i wykrywają różne nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Jedną z popularniejszych metod jest ultrasonografia. Ma wszechstronne zastosowanie w medycynie. Jest techniką bezpieczną i nieinwazyjną, dzięki której można zapoznać się ze stanem narządów wewnętrznych. 

Metodę tę wykorzystuje się w Centrum IMC. W placówce we Wrocławiu często wykonywane jest USG. Badanie ultrasonograficzne stosuje się w diagnostyce wielu chorób. Umożliwia rozpoznanie schorzeń układu krwionośnego, rodnego i moczowego. Służy do oceny jajników, trzustki, naczyń krwionośnych, pęcherzyka żółciowego, wątroby i śledziony. Jest komfortowe dla pacjentów i bezbolesne. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Wykorzystujące fale akustyczne o wysokiej częstotliwości badanie jest popularną metodą diagnostyczną stosowaną zarówno w profilaktyce, jak i terapii wielu schorzeń. Fale wysyłane są do wnętrza organizmu, odbijają się od narządów wewnętrznych i wracają do głowicy. Umożliwia to utworzenie obrazu będącego odzwierciedleniem struktur organizmu. Dzięki niemu lekarz może rozpoznać różne nieprawidłowości i rozpocząć terapię. Ultrasonografia wykonywana jest w pozycji leżącej. Koniecznie jest nałożenie specjalnego żelu na badaną okolicę, by wyeliminować pęcherzyki powietrza i poprawić jakość otrzymanego obrazu. 

Postawienie trafnej diagnozy nie zawsze jest łatwe. Wymaga wykonania różnych badań. Jednym z nich jest ultrasonografia. Umożliwia określenie budowy i wielkości narządów, a także rozpoznanie anomalii rozwojowych, torbieli, guzów, zmian nowotworowych, stanów zapalnych otrzewnej, złogów zgromadzonych w drogach moczowych lub uszkodzeń wątroby. Jest często zalecana w przypadku pacjentów po urazach lub wypadkach. Sprawdzi się w diagnostyce wielu schorzeń, które dotykają osób dorosłych i dzieci. Ultradźwięki wykrywają wiele nieprawidłowości oraz problemów dotyczących ludzkich narządów wewnętrznych. Można je wykorzystać do sprawdzania skuteczności przeprowadzonego leczenia.

Dodano: 12-12-2022
Autor: Lena Kamińska
Źródło:
https://centrumimc.pl/oferta/badania-usg/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ultrasonografia


IMC Centrum Zdrowia


WWW: https://centrumimc.pl

Strzelińska 41, 55-010 Żerniki Wrocławskie

Tel: 730 597 597

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy