Opis:

Zadaniem osłon okiennych jest ochrona mieszkańców przed promieniami słonecznymi oraz spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów. Składają się na nie między innymi żaluzje drewniane lub aluminiowe oraz rolety klasyczne, rzymskie bądź dzień-noc. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się też osłony ZIP, nazywane refleksyjnymi i wyposażane często w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Nabywcy zainteresowani takim rozwiązaniem powinni pomyśleć o nich już na etapie wznoszenia domu, ponieważ wtedy montaż nie wiąże się z koniecznością kucia w ścianach. Proponowane osłony zabezpieczają przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz podczas upalnych dni i chronią przed wychładzaniem ich w porze zimowej. Doskonale komponują się z dużymi przeszkleniami, dlatego stanowią częsty wybór właścicieli obiektów z balkonami lub przestronnymi tarasami.

Do produkcji rolet refleksyjnych wykorzystano tkaninę typu screen, na którą składa się tworzywo PCV oraz włókna szklane, poprawiające komfort termiczny osób przebywających we wnętrzach. Nie zaciemniają one pomieszczeń i zapewniają równomierny rozkład natężenia światła. Korzystają z nich osoby pracujące przy komputerze, relaksujące się przy telewizorze oraz lubiące grać w gry na konsolach. To świetna propozycja dla nabywców chcących uchronić się przed dużymi wydatkami, przykładowo pojawiającymi się na skutek częstego włączania klimatyzatorów.

Dostępne na rynku rolety ZIP są wyposażane w mechanizm sprężynowy, rekomendowany przez wzgląd na niskie ceny lub napęd elektryczny, uznawany za najnowocześniejszy. Można sterować nimi ręcznie lub za pomocą pilotów, znajdujących się w zestawach. Stanowią one jeden z elementów inteligentnych domów i mogą być montowane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Są bowiem niepodatne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak opady deszczu i gradu, ujemne temperatury czy silne podmuchy wiatru.

Firmą zajmującą się sprzedażą tego typu rolet jest Heliosun. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od dłuższego czasu i proponuje certyfikowane konstrukcje, odznaczające się minimalistycznym designem i wygodą użytkowania. Interesują się nimi klienci chcący uchronić się przed dużymi stratami ciepła oraz właściciele domów pasywnych lub obiektów energooszczędnych. Wybierają oni spośród różnych odcieni tkanin, co ułatwia dopasowanie ich do stylistyki pomieszczenia bądź wyglądu elewacji.

Dodano: 22-12-2022
Autor: Arkadiusz Nowicki
Źródło:
https://www.heliosun.pl/zaslony-zewnetrzne/rolety-refleksyjne-typu-screen/HelioSun


WWW: https://www.heliosun.pl/

Orła Białego 44, 61-251 Poznań

Tel: +48 616 103 047

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy