Opis:

Łożysko to część mechaniczna, która służy do podtrzymywania i lokalizowania ruchu względem sąsiednich elementów. Stanowi niezwykle istotną część konstrukcji w szczególności w maszynach precyzyjnych stosowanych między innymi w inżynierii kosmicznej, przemyśle stoczniowym, górniczym oraz motoryzacyjnym.

Istnieją dwa główne rodzaje łożysk: jedno- oraz wielokierunkowe. Różnica między nimi zależy od kierunku obrotów w stosunku do powierzchni montażowej. Łożyska jednokierunkowe mogą obracać się tylko w jednym kierunku, natomiast modele kierunkowe mogą obracać się w obie strony. Łożyska jednokierunkowe są zazwyczaj stosowane w obudowach, ponieważ wymagają mniej miejsca niż modele wielokierunkowe. Dzieje się tak dlatego, że nie ma potrzeby stosowania bieżni łożyska na przeciwległym wale obudowy. Poza tym łożyska różnią się między sobą materiałem wykonania. Na rynku dostępne są produkty wykonane ze stali, mosiądzu, brązu i ceramiki. Najczęściej wykorzystywany materiał łożyskowy stanowi stal, jako że jest ona tania i trwała. Ma jednak niższą odporność na korozję niż mosiądz lub brąz. Wadą mosiądzu jest jego podatność na wysokie temperatury, z kolei brąz jest dość trudny w obróbce, co często utrudnia uzyskanie wymaganego elementu o wymaganym kształcie.

Chcąc zakupić wysokiej jakości łożyska w obudowie, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na renomę ich producenta i sprzedawcy. Sklep internetowy Hedan ma wieloletnie doświadczenie na rynku. Cały jego asortyment jest sprawdzany przed umieszczeniem w ofercie. Podmiot stara się jak najdokładniej opisywać każdy produkt, aby klient miał pewność co do właściwości kupowanego sprzętu. W razie pytań wystarczy skontaktować się z przedstawicielami firmy.

Dodano: 16-01-2023
Autor: Fryderyk Piotrowski
Źródło:
https://sklep.hedan.pl/oprawy-lozyskoweHEDAN


WWW: https://sklep.hedan.pl/

Karmelkowa 66, 52--31 Wrocław

Tel: 717925190

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy