Opis:

Druk offsetowy to technika znajdująca zastosowanie w przypadku sporych nakładów. Jest zaliczana do odmian druku płaskiego i powstała z myślą o dużych nakładach. Urządzenia, dzięki którym istnieje możliwość tworzenia napisów bądź grafik, posiadają cylindry oraz obciągi, czyli warstwy gumy nanoszące kolory, a niekiedy uszlachetnienia. Korzystają z nich osoby ze skromniejszym budżetem, przykładowo chcące stworzyć estetyczne nośniki reklamowe, promujące markę w różnych sytuacjach. Obecnie produkowane drukarki zapewniają nienaganną jakość, wyraziste detale oraz nasycone kolory. Dysponuje nimi przedsiębiorstwo Gomeo. Jest to zaufana drukarnia w Krakowie, podejmująca się najbardziej skomplikowanych zleceń dla klientów o różnych potrzebach. Są nimi właściciele firm, zainteresowani inwestycją w tradycyjne nośniki reklamowe, promujące działalność u lokalnej społeczności.

Najważniejszą zaletą druku offsetowego jest możliwość korzystania z szerokiej palety odcieni oraz tworzenia rozmaitych kombinacji kolorystycznych. Specjaliści ze wspomnianego przedsiębiorstwa mają wiedzę na temat druku zwojowego oraz arkuszowego. Pierwszy z nich polega na nakładaniu farb na zimno lub gorąco, natomiast drugi bazuje na zjawisku polimeryzacji. Opisywana technika sprawdza się w przypadku wielu formatów oraz typów podłoży, choć zazwyczaj jest stosowana na papierze. Może być on uszlachetniany poprzez nanoszenie złoceń bądź błyszczących folii, dzięki czemu nośniki prezentują się elegancko i kojarzą się z wyrobami luksusowymi.

Offset nie wiąże się z bardzo dużymi wydatkami i jest uznawany za ekonomiczny w przypadku średnich oraz wysokich nakładów. Metodą tą interesują się przedsiębiorcy chcący zaprojektować wizytówki, wręczane potencjalnym klientom czy kontrahentom. Umieszcza się na nich z reguły nazwę prowadzonej działalności, dane kontaktowe oraz elementy graficzne. Ważny w tym przypadku jest jednak umiar, ponieważ zbyt duża liczba elementów może prowadzić do problemów z odczytywaniem informacji.

Druk offsetowy sprawdza się także przy produkcji ulotek, czyli popularnych nośników wykorzystywanych między innymi przez właścicieli hoteli, salonów fryzjerskich, lokali gastronomicznych czy kwiaciarni, chcących poinformować klientów o wyprzedażach bądź rabatach. Część z nich decyduje się również na plakaty umieszczane na słupach ogłoszeniowych i przystankach komunikacji miejskiej oraz billboardy.

Dodano: 21-02-2023
Autor: Arkadiusz Nowicki
Źródło:
https://www.gomeo.com.pl/Gomeo


WWW: https://www.gomeo.com.pl/

Nowosądecka 74, 30-683 Kraków

Tel: 508 323 000

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy