Opis:

Wrastające paznokcie to schorzenie wiążące się z silnym bólem, obrzękiem oraz krwawieniem. Dotyka dorosłych, nieco rzadziej dzieci. Z reguły przyczyną pojawiania się takiego problemu jest nieprawidłowe obcinanie, prowadzące do nadawania paznokciom nienaturalnego, zaokrąglonego kształtu, co zwiększa ryzyko wbijania się ich w skórę. Innymi słowy, należy przycinać je na prosto, co przekłada się na poprawny wzrost płytki. Do czynników zwiększających ryzyko wrastania paznokci zalicza się również nieprawidłową higienę stóp, częste noszenie ciasnego obuwia lub butów na obcasie, otyłość, nieleczoną grzybicę, urazy mechaniczne, predyspozycje genetyczne oraz przyjmowanie niektórych leków, przykładowo inhibitorów receptora naskórkowego.

W razie pojawienia się pierwszych objawów nie warto czekać, ponieważ ignorowanie takiego stanu rzeczy prowadzi do stanów zapalnych oraz infekcji, wymagających stosowania antybiotyków. Niektórzy praktykują metody domowe, polegające na moczeniu stóp w occie jabłkowym, odznaczającym się właściwościami antyseptycznymi lub w wodzie z solą. Część osób przygotowuje także okłady z lodu, minimalizujące dolegliwości bólowe, które niestety nie są w stanie pozbyć się problemów.

Dobrym pomysłem może okazać się konsultacja w gabinecie podologicznym, jakim jest Centrum Podologiczne PodoCare-Complex. Zatrudniony personel przeprowadza wywiad z klientem, a następnie sugeruje metodę leczenia. Wyjaśnia też, kiedy operacja wrastającego paznokcia jest niezbędna oraz jak wygląda okres rekonwalescencji. Usługi realizowane przez pracowników polegają między innymi na delikatnym uniesieniu płytki za pomocą szyn, co chroni przed wbijaniem się w skórę. Niekiedy stosują tamponadę, czyli opatrunki z antybiotykiem bądź płynem odkażającym, zmniejszającym dolegliwości bólowe.

Leczenie, jakiego się podejmują, dąży do zmiany kierunku wzrostu płytki. Zabiegi na wrastające paznokcie są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu klienci nie odczuwają dyskomfortu. Polegają one na pozbyciu się ziarniny oraz uszkodzonych wałów, jak i zniszczenia macierzy odpowiadającej za wrastanie. Po zakończonych czynnościach zakładane są szwy, które należy zdjąć po paru dniach lub tygodniach oraz opatrunek. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie powinny pamiętać o regularnej dezynfekcji, do chwili całkowitego wygojenia się rany.

Dodano: 01-01-2023
Autor: Krzysztof Pawłowski
Źródło:
http://www.podocare-complex.pl/podologia/wrastajacy-paznokiec-zabiegGabinet Podologiczny PodoCare-Complex


WWW: http://www.podocare-complex.pl/

Karłowicza 22, 85-092 Bydgoszcz

Tel: 664086227

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy