Opis:

Wśród wielu materiałów znajdujących zastosowanie w branży tekstylnej na popularności zyskuje filc. Daje on szansę tworzenia estetycznych i wytrzymałych wyrobów, które się nie mechacą ani nie rozciągają. Charakteryzuje się większą sztywnością i grubością w porównaniu do bawełny, a to na skutek zbicia ze sobą poszczególnych warstw. Jest to jeden z powodów, dla których odnajduje się w formie wkładek do butów oraz podkładek przyklejanych pod meblowe nogi.

Tego typu tkaniny są odporne na tarcie i rozrywanie, a ponadto bez trudu pochłaniają wilgoć. Ich sprzedażą zajmują się pracownicy przedsiębiorstwa Ekotech, którzy chętnie doradzają w razie wątpliwości. Klientami firmy są osoby prywatne zajmujące się rękodziełem oraz klienci z branży budowlanej, meblarskiej lub remontowej. Wyroby z filcu nie wymagają konserwowania i nadają się do zastosowań technicznych. Niektórzy wykorzystują je do wyciszania pomieszczeń lub izolowania ich przed chłodem.

Wiele osób kojarzy filc akrylowy z podkładkami meblowymi chroniącymi posadzki przed zarysowaniami i wgnieceniami. Część osób stosuje je także w formie samoprzylepnych odbojników pod różnego rodzaju przedmioty. Materiał ten stanowi podstawę niektórych toreb, tarcz polerskich, etui, podkładek pod kubki, broszek, breloków, kapeluszów, uszczelek oraz wykładzin. Jego atutem jest szeroki wybór kolorystyczny oraz konkurencyjne ceny.

Firma oferuje wyroby najlepszych producentów, które cechują się wytrzymałością i wygodą użytkowania. Są one bezpieczne, dlatego sprawdzają się w przypadku dziecięcych zabawek. Filc jest rekomendowany przez wzgląd na elastyczność i lekkość. Bardzo rzadko się gniecie czy odkształca, w przeciwieństwie do wielu innych materiałów dostępnych w sklepach. Materiały te różnią się od siebie gramaturą, a ich brzegi są niepodatne na kruszenie.  W składzie filcu znajdują się włókna naturalne z domieszką włókien syntetycznych, co przekłada się na jego trwałość. Sprawdza się on w wielu gałęziach przemysłu i chroni poszczególne mechanizmy przed zacieraniem lub szybszym zużyciem.

Dodano: 17-10-2021
Autor: Sara Wójcik
Źródło:
https://converting-tasm.pl/filc-techniczny/filc-przemyslowy/EKO-TECH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa


WWW: https://converting-tasm.pl

Fabryczna 1B, 42-660 Kalety

Tel: 343578624

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy