Opis:

Studnie głębinowe to konstrukcje umieszczane bezpośrednio w gruncie, które umożliwiają pobieranie wód znajdujących się na dużej głębokości. Podstawą w tym przypadku są specjalne pompy, odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, dzięki którym lokatorzy cieszą się czystą wodą, wolną od zanieczyszczeń chemicznych. Interesują się nimi właściciele domów jednorodzinnych, domków letniskowych oraz gospodarstw rolnych. Sprawdzają się także u posiadaczy basenów oraz ogrodów o dużej powierzchni. Niekiedy bywają wykorzystywane w formie zapasowego źródła wody, w razie awarii sieci wodociągowych.

Inwestycja ta zwraca się w krótkim czasie, dlatego cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nabywcy pomp nie powinni zapominać o konieczności wykonania odwiertów. Oczywiście działania te można zlecać zewnętrznym firmom, dysponującym stosownym zapleczem technicznym. Przedsiębiorstwem godnym uwagi jest Drill Team. Tworzy ono odwierty studni głębinowych w krótkim czasie. Jego przedstawiciele korzystają z nowoczesnych urządzeń, skracających czas niezbędny do przeprowadzenia prac i zmniejszających ryzyko popełniania błędów.

Studnie, jakimi zajmują się pracownicy, przyjmują formę sztucznego otworu w ziemi. Jego głębokość może wynosić nawet 60 metrów, co daje szansę pobierania wysokiej jakości wody, pozbawionej zanieczyszczeń lub toksycznych substancji. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem powinny upewnić się, że mają dostęp do warstw wodonośnych. Podstawą jest więc przeprowadzenie badań geologicznych, dających szansę przyjrzenia się warunkom hydrologicznym na danej działce.

Hydrolodzy nie tylko określają miejsce wykonania odwiertu, ale też wskazują na jego parametry. Powinny one znajdować się co najmniej 5 metrów od granicy działki, 15 metrów od szamba oraz 70 metrów od drenaży przeznaczonych do ścieków. Klienci wspomnianej firmy muszą dysponować zezwoleniami, niezbędnymi w przypadku wykopów głębszych niż 40 metrów oraz operatami wodnoprawnymi, wydawanymi przez dyrektora zarządu gospodarki wodnej Wód Polskich.

Dodano: 25-11-2022
Autor: Sara Wójcik
Źródło:
https://drillteam.pl/services/odwierty-studni-glebinowych/DRILL TEAM Odwierty


WWW: https://drillteam.pl/

Nogat 19, 82-335 Gronowo Elbląskie

Tel: +48 722148498

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy