Opis:

Zabiegi z zakresu higienizacji i profilaktyki stomatologicznej, jakie oferują gabinety dentystyczne, nie są szczególnie popularne, bo zwyczajnie wiele osób nie wie o ich istnieniu. Warto zaś wiedzę taką posiąść oraz korzystać z tych możliwości, dają one bowiem rozliczne korzyści.

Na zabiegi higienizacyjne składają się przede wszystkim procedury mające na celu usunięcie z zębów kamienia i innych osadów. Najczęściej korzystają z nich palacze, gdyż to ta grupa pacjentów ma najczęściej problem z odkładaniem się kamienia nazębnego, ale inne osoby także mogą mieć ten kłopot. Na zębach odkładają się też inne osady, szczególnie gdy pije się duże ilości kawy i herbaty, a szczoteczka i pasta mają ograniczone możliwości ich usuwania.

Na skaling w Gdańsku decydują się między innymi osoby chcące lepiej zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej i chronić się przed próchnicą, a także przed chorobami dziąseł. Warto wiedzieć, że w osadach zgromadzonych na zębach rozwijają się bakterie, odpowiedzialne za nieświeży oddech, a także próchnicę, a szczególnie mocno - za choroby dziąseł. Mając skłonności do występowania ich stanów zapalnych trzeba sprawdzić, czy przyczyną tego nie są właśnie osady. Skrajnym skutkiem ich występowania może być zaś paradontoza, niezwykle groźna choroba prowadząca do cofania się dziąseł, rozchwiania zębów, a w konsekwencji - ich straty.

Poza tym skaling i piaskowanie przywracają zębom estetyczny wygląd - to najważniejszy powód dla wielu osób, by je wykonywać. Usunięcie osadów sprawia, że zęby stają się bielsze, gładsze, czystsze i wypolerowane - pięknie lśnią. Czasem nawet dzięki takim zabiegom nie trzeba już decydować się na wybielanie zębów.

A czy takie zabiegi bolą? W DentiCo osobom z nadwrażliwością zębów podawane jest znieczulenie.

Dodano: 18-01-2023
Autor: Lena Kamińska
Źródło:
https://www.dentico.eu/nasze-uslugi/pakiet-higienizacyjny/higienizacja-zebow/DentiCo


WWW: https://www.dentico.eu/

Kołobrzeska 5, 80-390 Gdańsk

Tel: +48 58 557 77 77

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy