Opis:

Stan, w jakim znajduje się nasz organizm, z pewnością wpływa na to, jakie decyzje podejmujemy na drodze. W sytuacji stresogennej organizm ma niewiele czasu, by zmobilizować się. Trzeba jednak pamiętać, że bycie dobrym kierowcą zależy również od tego, jak działa nasz organizm.

W każdym większym mieście można bez problemu wykonać badania kierowców. Są one wymagane dla wszystkich, którzy ubiegają o wydanie prawa jazdy lub chcą odzyskać uprawnienia. Celem tych badań jest wykluczenie poważnych przeciwwskazań, które mogłyby doprowadzić do sytuacji niebezpiecznych na drodze. Trzeba pamiętać, że duża grupa osób choruje na choroby przewlekłe, które wiążą się z regularnym przyjmowaniem leków. Nieraz leki wpływają np. na szybkość reakcji, zachowanie równowagi. Stąd tak ważne jest, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

Badania lekarskie na prawo jazdy są obligatoryjne, ale nie mogą być wykonywane przez lekarzy rodzinnych. Dlatego ważne jest, aby znaleźć dobry ośrodek, który oferuje badania kierowców we Wrocławiu. Ważne, żeby ośrodek był zaufany i sprawdzony. Co prawda badania te zwykle nie trwają długo, to jednak mogą wiązać się z niepotrzebnym stresem. Warto wybrać takie miejsce, w którym będzie można czuć się komfortowo i swobodnie.

Lekarze, którzy wykonują badania kierowców, oceniają to, czy potencjalny kierowca nie ma problemów ze wzrokiem, słuchem, zachowaniem równowagi, a także czy nie cierpi na choroby sercowo-naczyniowe. Ważne jest, by sprawdzić również, czy pacjent nie ma poważnych zaburzeń psychicznych, cukrzycy i niewydolności nerek. Lekarz medycyny pracy bada także pod kątem choroby alkoholowej i innych uzależnień.

Bezpieczeństwo na drodze zależy nie tylko od naszych umiejętności i doświadczenia, ale również od tego, w jakim stanie psychofizycznym się znajdujemy. Dlatego tak ważne jest, by badania zostały wykonane rzetelnie i profesjonalnie. Pozwolą one uchronić nas i innych uczestników przed niepotrzebną kolizją czy wypadkiem. Na badaniapsychotechniczne.pl można znaleźć informacje o jednym z ośrodków wykonujących takie badania.

Dodano: 14-11-2018
Autor: Fryderyk Piotrowski
Źródło:
http://badaniapsychotechniczne.pl/badania/9/badania-kierowcowDCP Badania


WWW: http://badaniapsychotechniczne.pl/

Dyrekcyjna 37, 50-528 Wrocław

Tel: +48 71 332 36 70

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy