Opis:

Kwestie związane z prawidłową gospodarką wodną są szczególnie istotne w przypadku rolnictwa. Niedobory deszczówki mogą prowadzić do wysychania pól i niskich plonów. Również jej nadmiar jest niekorzystny, ponieważ skutkuje to gniciem roślin oraz skróceniem okresu wegetacji. Co w taki m przypadku należy zrobić? Konieczne jest wówczas skorzystanie z usług specjalistycznej firmy, która przeprowadzi osuszanie gruntów i poprawi tym samym bilans wodny na danym terenie.

Przedsiębiorstwo Creek Melioracje podchodzi w sposób indywidualny do potrzeb klientów, oferując im kompleksową usługę. Mogą oni w pierwszej kolejności liczyć na bezpłatne doradztwo oraz wycenę przedsięwzięcia. Przy kalkulacji kosztów należy wziąć także pod uwagę wymierne korzyści, jakie przyniesie wykonanie drenażu. Przede wszystkim wydłuży się okres wegetacji roślin oraz zwiększy się wydajność z hektara, co szybko przełoży się na większe zyski rolnika. Również ziemia, na której zostanie wykonana melioracja będzie miała większą wartość.

Ważnym etapem jest również badanie gruntu oraz wykonie szczegółowej mapy. Przy jej tworzeniu należy uwzględnić takie parametry jak:

  • ukształtowanie terenu,
  • odległość od zbiorników wodnych,
  • strukturę gleby.

Mapa zawiera także informacje na temat przebiegu instalacji, rowów melioracyjnych czy umiejscowieniu studzienek. Dzięki niej późniejsze wykonanie robót ziemnych jest dużo łatwiejsze. Przy jej opracowaniu inżynierowie korzystają z dedykowanego systemu GPS oraz specjalistycznego oprogramowania. Przekłada się na dużą dokładność pomiarów i szczegółowość planu.

Rozprowadzenie instalacji drenażowej wykonywane jest przy użyciu specjalistycznej maszyny. Dlatego wszystkie rury ułożone są szybko i z dużą precyzją. Przedsiębiorstwo posiada na stanie także inny nowoczesny sprzęt, jak: koparki, wywrotki, a także zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Z kolei nadzór nad pracami sprawują doświadczeni kierownicy. Firma korzysta wyłącznie z wysokiej jakości, niezwykle trwałych materiałów, szczególnie odpornych na działanie  czynników atmosferycznych.

Dodano: 23-03-2022
Autor: Hubert Borkowski
Źródło:
https://www.melioracje.net/melioracja-gruntowCreek Melioracje Marek Ruczaj


WWW: https://www.melioracje.net/

Czyże 19, 17-207 Czyże

Tel: 534 160 160

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy