Opis:

Chcąc obniżyć koszty produkcji, warto zastanowić się nad ewentualnymi sposobami zamiany dotychczas stosowanych rozwiązań na takie, które gwarantują również oczekiwany wynik, ale nie obciążają w tak znaczący sposób firmowego budżetu. Nie poleca się zmieniać składu produktu, gdyż gorsze jakościowo komponenty mogą obniżyć wiarygodność całego przedsiębiorstwa oraz zrazić do korzystania z jego usług potencjalnych klientów. Lepszym sposobem jest próba modyfikacji innych elementów, jak choćby opakowania. 

Koszt produkcji tekturowego pudełka, w którym zamknięty zostaje dany produkt, nie należy do najtańszych. Na początku należy opracować odpowiedni wzór, następnie zlecić jego przeniesienie na tekturę. Często konieczne jest wtedy skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, a samo drukowanie w kolorze to również nietania kwestia. 

Duże korporacje zajmujące się produkcją i z odpowiednio rozbudowanym sektorem wytwórczym posiadają odpowiednie maszyny pakownicze, które rozkładają pudełka, potem wkładają do nich produkt, a następnie zamykają i odsyłają do magazynu. W mniejszych, lokalnych przedsiębiorstwach pracę tę wykonują ludzie, co generuje dodatkową potrzebę zatrudnienia, czyli znów podnosi koszty. Samo obcowanie z tekturowym pudłem, jego składanie, rozkładanie czy zamykanie również nie należy do przyjemnych. Powoduje bolesne otarcia i przecięcia skóry, a pył unoszący się z kartonów może podrażniać drogi oddechowe i wywoływać suchy, męczący kaszel. 

Firma Artfol przedstawia rozwiązanie, które zapewni lepszą ochronę produktu, niż wcześniej wspomniany karton, a jednocześnie jest o wiele tańsze. Jest to folia HDPE, z której właściwościami można zapoznać się na stronie internetowej wspomnianego dostawcy. Zastosowanie tego rodzaju opakowania zamiast tektury jest dobrze przemyślaną strategią. Nadaje się do większości produkowanych obecnie rodzajów asortymentu, jest tak wytrzymałe, że można do niego dozować także płyny i materiały sypkie. Foliowe pudełko z powodzeniem może posłużyć jako nośnik treści reklamowych, a nadruk na takiej powierzchni odpowiedniego wzoru to groszowy koszt.

Dodano: 16-05-2021
Autor: Patryk Witkowski
Źródło:
https://www.artfol.pl/worki-foliowe/folia-ldpe-i-hdpeARTFOL Sp. z o. o. s.k.


WWW: https://www.artfol.pl/

ODDZIELNA 14, 97-300 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Tel: 44 646 53 12

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy