Opis:

Pielęgnacja ran, chorobowo zmienionych miejsc czy choćby obszarów, gdzie skóra została podrażniona lub uszkodzona, to niezwykle ważna kwestia. Takie urazy i przypadłości zawsze mogą się przydarzyć, dorosłym i dzieciom, dlatego większość osób stara się zawsze mieć w swej domowej czy samochodowej, a także wyjazdowej, apteczce, preparaty na takie problemy. W przeszłości pierwszym wyborem była woda utleniona, mająca szerokie zastosowanie, obecnie jednak jest wybierana coraz rzadziej, między innymi dlatego, że na rynku do wyboru jest coraz więcej środków.

Pozwala to konsumentom na dobieranie ich do swoich potrzeb. Co warto wybrać? Na pewno w przypadku ran bardzo ważny jest sposób aplikacji środka. Nanoszenie gęstej maści czy kremu palcami może powodować nieprzyjemne odczucia i dodatkowy ból, ale też sprzyjać rozprzestrzenianiu zarazków, co, jak wiadomo, grozi skażeniem rany oraz obszaru wokół niej, lepiej zatem tego unikać. Woda utleniona sprawdzała się o tyle dobrze, że sposób jej aplikacji polega na przykład na polewaniu zmienionego miejsca, zatem nie trzeba go dotykać. Podstawową wadą jednak tego środka dezynfekującego jest fakt, że powoduje on pieczenie i szczypanie, co w przypadku otwartych ran bywa trudne do zniesienia, a szczególnie dla dzieci. Wobec tego obecnie konsumenci o wiele chętniej stawiają na produkty niedające takich skutków ubocznych. Apteka Pod Gwiazdą ma takie propozycje, to między innymi Actisept spray, którego cena jest niewygórowana, dla konsumentów jednak jeszcze ważniejsze jest jego działanie. Na pewno fakt, że nie powoduje on szczypania i pieczenia nawet w przypadku otwartych ran jest jego wielkim atutem i pozwala stosować go także u dzieci. Zresztą producent zaleca użytkowanie tego produktu do pielęgnacji pępka u noworodków, co najlepiej świadczy o jego bezpieczeństwie i łagodnym działaniu.

Duże znaczenie ma też fakt, by wybierany środek był wszechstronny, wiadomo bowiem, że taki przyda się w różnych okolicznościach. Wspomniany preparat nadaje się też do zastosowania na przykład do pielęgnacji skóry podrażnionej i uszkodzonej na skutek różnych przyczyn. Można również smarować nim ciało po ukąszeniu owadów - szybko przynosi ulgę od pieczenia, szczypania i swędzenia po ukąszeniu przez komara czy pszczołę lub osę. W dodatku forma sprayu jest wygodniejsza niż płynu.

Dodano: 25-12-2022
Autor: Melania Zakrzewska
Źródło:
https://aptekapodgwiazda.pl/actisept-spray-50-ml.htmlApteka Pod Gwiazdą


WWW: https://aptekapodgwiazda.pl/

Azalii Pontyjskiej 2a, 37-310 Nowa Sarzyna

Tel: 500 623 943

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy