Opis:

Żylaki odbytu są bardzo uciążliwe, mogą powodować dyskomfort, ból oraz świąd. Patologicznie powiększone guzki krwawnicze mogą świadczyć o chorobie hemoroidalnej. Do przyczyn występowania tego problemu zaliczyć można przewlekłe zaparcia, prowadzenie siedzącego trybu życia, częste biegunki i dietę ubogą w błonnik.

Istnieją sposoby, które mogą złagodzić objawy tej nieprzyjemnej dolegliwości. Wiele osób decyduje się na maść na hemoroidy z wyciągiem z kory kasztanowca. Zawiera ona liczne związki czynne o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbólowych i ściągających. Dzięki niej można zredukować obrzęk i zmniejszyć krwawienie. W wielu sytuacjach pomocne mogą okazać się  preparaty wzbogacone o ekstrakt z aloesu  i oleje roślinne. Działają one nawilżająco, a ich stosowanie może zmniejszyć ryzyko występowania podrażnień. Tego typu produkty przeznaczone są do łagodzenia objawów takich jak ból, pieczenie i świąd. Są bezpieczne również dla ludzi, u których zdiagnozowano szczelinę odbytu. Preparaty wspomagające leczenie choroby hemoroidalnej często zawierają również diosminę, która poprawia kondycję naczyń krwionośnych i zwiększa ich elastyczność.

Choroba hemoroidalna to wstydliwa dolegliwość, która znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Warto działać profilaktycznie, by zapobiec pojawieniu się tego schorzenia. Do przyczyn jego występowania zaliczyć można nieodpowiednią dietę i małą aktywność fizyczną. Objawów takich jak świąd i krwawienie nie wolno bagatelizować i należy jak najszybciej zdiagnozować problem. Maści, tabletki i czopki zawierające naturalne substancje, dostępne na stronie internetowej lek24.pl, mogą poprawić jakość życia osób chorych i złagodzić symptomy tej nieprzyjemnej dolegliwości.

Dodano: 01-03-2023
Autor: Jędrzej Nowakowski
Źródło:
https://www.lek24.pl/leki-i-suplementy/serce-krazenie/hemoroidy.htmlApteka Internetowa Lek24.pl


WWW: https://www.lek24.pl

Chylońska 116a, 81-033 Gdynia

Tel: 505 830 113

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy