Strona główna
Eldrew Km-maszyny
Eldrew Km-maszyny

Eldrew Km-maszyny

37-450, Stalowa Wola, Modrzewiowa 5

Podczas jakich prac wykorzystywana jest wiertarka stołowa?

W zakładach produkcyjnych oraz warsztatach, w których obróbce poddawane są takie materiały jak metal czy drewno zwykle wykorzystuje się tzw. wiertarkę kolumnową. Urządzenie różni się jednak pod względem budowy od tradycyjnej wiertarki stosowanej w warunkach domowych podczas prac remontowych. Opisywana maszyna nadaje się raczej do profesjonalnego użytku. 

Jakie jest przeznaczenie wiertarki kolumnowej?

Najczęściej urządzenie jest stosowane podczas obróbki metalu, chociaż z powodzeniem radzi sobie również z elementami drewnianymi. Wiertarka stołowa służy do precyzyjnego wykonania otworów w danym materiale. Maszyna składa się z pionowych lub poziomych wrzecion, odpowiadających za otwory. Operator musi jednak najpierw dokonać właściwych ustawień, aby efekt był zgodny z projektem czy wcześniejszymi ustaleniami. Najczęściej wiertarka kolumnowa jest wykorzystywana podczas produkcji masowej w dużych zakładach przemysłowych. 

Czym kierować się podczas wyboru wiertarki stołowej?

Na etapie zakupu maszyny kolumnowej dobrze zwrócić uwagę na kilka parametrów, aby mieć pewność, że nabywa się wysokiej jakości sprzęt o długiej żywotności. Najlepiej skorzystać z pomocy pracowników sklepu, w którym klienta składa zamówienie oraz wcześniej zapoznać się z opiniami dotychczasowych użytkowników tego typu wiertarek. Spory wybór opisywanych urządzeń można znaleźć na stronie km-maszyny.pl. Sprzedawca proponuje maszyny pochodzące od renomowanej marki Optimum. Przedsiębiorcy mogą zakupić sprzęt w opcji gotówkowej lub zdecydować się na skorzystanie z oferty leasingowej. W asortymencie dostępne są wiertarki do metalu stołowe, słupowe i kolumnowe, w tym m.in. z napędem pasowym.

Na etapie doboru odpowiedniego modelu warto wziąć pod uwagę m.in.:

  • moc urządzenia (im większa, tym twardszy materiał można poddać obróbce),
  • maksymalne i minimalne prędkości obrotowe,
  • wymiary stołu roboczego, dzięki czemu będzie można określić, jak długie i szerokie elementy będzie można obrabiać,
  • przeznaczenie (to szczególnie ważne, jeśli klient potrzebuje sprzętu do produkcji specjalistycznej),
  • dodatkowe udogodnienia, takie jak laserowy wskaźnik wytyczający punkt wiercenia, imadło czy możliwość przechylania stołu roboczego w celu wykonywania nawiertów pod skosem.

Dobrze też skorzystać z oferty firmy oferującej wsparcie techniczne.

Copyright 2025 Grpckkoszalin.pl - wszelkie prawa zastrzeżone