Współczesny świat, w którym wszechobecne jest zani"/>


Opis:

Współczesny świat, w którym wszechobecne jest zanieczyszczenie środowiska, woła o pomoc do każdego z nas i każdy może zrobić niewielki chociaż krok, aby poprawić stan powietrza czy wody. Jednym z takich kroków jest montaż instalacji fotowoltaicznych, które są nie tylko opłacalne w dłuższej perspektywie, ale także przyjazne środowisku i tak naprawdę to niemal każdą osobę na nie stać. Dlatego wymieniając na przykład centralne ogrzewanie lub montując je w nowym domu, warto zastanowić się, czy instalacja solarna nie spełniłaby wszystkich wymagań energetycznych danego domu.

Na w rynku związanym z energią odnawialną można znaleźć mnóstwo różnych firm oferujących swoje usługi montażu instalacji fotowoltaicznych, ale jedną z najlepszych posiadających największe doświadczenie, która działa na rynku niemal od początku pojawienia się technologii solarnej można znaleźć w Poznaniu. Panele fotowoltaiczne oferowany przez tę firmę pochodzą od tak znanych producentów, jak BenQ, Luxor, Sharp, Axitec, JA Solar czy LG. Nie mają one wiele wspólnego z kolektorami słonecznymi montowanymi jakiś czas temu, ponieważ działają na zupełnie innej zasadzie. Współczesne ogniwa solarne to przede wszystkim ogniwa, które zamieniają promienie słoneczne w prąd stały. Aby móc z niego korzystać do ogrzewania czy zasilania urządzeń w domu lub firmie wystarczy mieć w instalację inwerter, który świetnie radzi sobie z zamianą prądu stałego na prąd zmienny o napięciu 230 V i częstotliwości 50 Hz. Możliwe są także instalacje trójfazowe, o których można zasięgnąć informacji bezpośrednio w firmie ze strony zielona-firma.biz, której siedzibą jest Wrocław, a w Poznaniu znajduje się jej filia.

Może warto zastanowić się nad montażem takiej instalacji, szczególnie dlatego, że istnieje wiele możliwości otrzymania dofinansowania z różnych źródeł, o których można poczytać na przykład na którejś ze stron wspomnianej firmy. Posiadając taką instalację, której koszt zwróci się najdłużej po 10 latach, można korzystać z darmowej energii elektrycznej, zapomnieć o obsłudze pieca centralnego ogrzewania, a także oddychać czystym powietrzem, pod warunkiem, że przekona się również sąsiadów do zainstalowania podobnych rozwiązań.

Dodano: 25-02-2019
Autor: Aniela Witkowska
Źródło:
https://www.zielona-firma.biz/fotowoltaika-poznan/
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23515385,wielkopolska-stawia-na-energie-odnawialna-unia-europejska-dala.html
http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/33003/wiecej-fotowoltaiki-w-wielkopolsce-sa-dodatkowe-dotacje

Zielona Firma Sp. z.o.o


WWW: https://www.zielona-firma.biz/

Bociana 22a, 31-231 Kraków

Tel: 12 307 39 49

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy