Opis:

W zakładzie produkcyjnym jednym z najważniejszych wyzwań jest maksymalne zoptymalizowanie pracy, które uzyskać można na wiele sposobów. Jednym z najbardziej efektywnych spośród nich jest zorganizowanie wielozmianowej pracy w ramach zasady just - in - time, której wprowadzenie wiąże się z mnóstwem korzyści. Wiąże się to jednak też rzecz jasna z pewnymi specyficznymi wymaganiami, w których skład wdrożenie rozwiązań, które są odporne na przestoje oraz szczególnie dobre zaplanowanie intralogistycznych procesów. 

Eksperci ze strony internetowej utrzymanieruchu.pl mogą pomóc w zaplanowaniu jak powinna wyglądać najbardziej efektywna praca w utrzymaniu ruchu. Przykładem przedsiębiorstwa, które podjęło takie wyzwanie i doskonale na tym wyszło, jest Behr & GmbH Co. KG. Firma ta funkcjonuje na rynku już od roku 1905 i zajmuje się wytwarzaniem układów chłodzenia silników oraz elementów klimatyzacji samochodowej dla wiodących marek, takich jak Audi, BMW, Volvo, Porsche i Daimler. Aby zapewnić ciągłość procesów w trakcie produkcji, która sięga ponad miliona egzemplarzy rocznie, a przy tym jednocześnie zminimalizować koszty funkcjonowania ogromnego przedsiębiorstwa, niezbędny był wybór rozwiązań, które gwarantują zminimalizowanie czasu przestojów oraz równoczesne zapewnienie niskiej częstotliwości prac serwisowych. 

Praca w utrzymaniu ruchu polega w tym przypadku w głównej mierze na wykorzystaniu wózków widłowych z bezobsługowym elektrycznym silnikiem o mocy 48 V, a także bocznej wymiany baterii, która pozwala na skrócenie do minimum czasu koniecznego na przygotowanie pojazdów do pracy. Pomysły te zostały wdrożone w życie właśnie po uprzednim gruntownym przeanalizowaniu, które kryteria są w stanie zapewnić w systemie wielozmianowym bezawaryjną i efektywną pracę. Każdą z maszyn wyposażono ponadto w zapasowy akumulator, dzięki czemu w trakcie jednej zmiany ładowana jest jedna z baterii z myślą o następnej. Cały proces przebiega niezwykle płynnie, ponieważ w tym celu zorganizowane zostało specjalne stanowisko, przy którym można podłączyć i sprawnie obsłużyć wiele urządzeń w tym samym czasie. 

Dodano: 05-08-2019
Autor: Arkadiusz Nowicki
Źródło:
https://www.utrzymanieruchu.pl/praca-bez-przestojow/Wydawnictwo Trade Media International sp. z o.o.


WWW: https://www.utrzymanieruchu.pl/

Wincentego Rzymowskiego 30, 02-697 Warszawa

Tel: 22 852 44 15

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy