Opis:

Ile konfliktów ostatecznie znalazło finał w sądzie? Niezliczona ilość... Zapytaj osoby, które zdecydowały się w ten sposób rozwiązać problem, czy nie chciałyby cofnąć się do dnia, w którym postanowiły udać się do sądu, by wówczas podjąć inną decyzję. Z pewnością wiele z nich żałuje takiego, a nie innego kroku. Dlaczego? Gdyż życie jest zbyt krótkie, aby tracić je na uczestniczenie w procesach, na pisanie różnych wniosków i pism oraz na stawianie się na rozprawach.

Zapytasz zatem, co zrobić, gdy pojawi się konflikt, który nie sposób doprowadzić do końca? Przecież, nawet gdy jedna osoba pragnie porozumienia, druga może nie mieć na niego ochoty. W takich przypadkach pomocy warto szukać u mediatora. Posiada on odpowiednie zdolności, które wykorzystuje w celu uzyskania porozumienia satysfakcjonującego dla każdej ze skonfliktowanych stron. Skorzystanie z jego usług będzie też lepsze dla portfela (koszty sądowe niejedną osobę doprowadziły do ruiny). Trzeba być odważnym, aby swój los powierzyć obcym osobom... Tak właśnie jest, gdy podejmujemy decyzję o skierowaniu sprawy do sądu. Tym razem jednak mówiąc o odwadze, nie mamy na myśli niczego pozytywnego. Mediacja to sposób na dojście do porozumienia z pomocą osoby, która zachowuje neutralność. Zadaniem mediatora jest wysłuchanie obu stron, aby następnie wraz z nimi znaleźć najlepsze rozwiązanie, które pozwoli na uzyskanie porozumienia. Na zakończenie danej sprawy podpisywana jest ugoda.

Edyta Borysiak jest nie tylko pedagogiem, ale również mediatorem. Prowadzi ona też szkolenia z zakresu mediacji oraz prawidłowej komunikacji. Dzięki niej wiele osób uniknęło skierowania sprawy do sądu. Jej oferta obejmuje mediacje rodzinne, rozwodowe, alimentacyjne, pracownicze, gospodarcze, karne oraz rówieśnicze. Idąc z duchem czasu, oferuje ona nie tylko rozwiązywanie konfliktów w sposób tradycyjny, czyli na żywo, ale również online. Z cennikiem jej usług można zapoznać się na mediatorka.szczecin.pl.

Jeżeli chcesz skorzystać z usługi, jaką jest mediacja oferowana w Szczecinie, możesz nawiązać kontakt z Edytą Borysiak.

Dodano: 14-11-2018
Autor: Arkadiusz Nowicki
Źródło:
http://mediatorka.szczecin.pl/Usługi Mediacyjne i Trenerskie Edyta Borysiak


WWW: http://mediatorka.szczecin.pl/

Tenisowa 29, 71-066 Szczecin

Tel:

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy