Opis:

Jak wypełnić wniosek do KRS?

Sprawozdania finansowe musi wypełniać każde przedsiębiorstwo raz do roku. Są one potrzebne do tego, żeby firmy mogły przedstawić swój obrót za miniony rok. W zależności od specyfiki funkcjonowania danego przedsiębiorstwa, różnić się będzie czas, w którym należy takie sprawozdanie do KRS dostarczyć. Dla większości firm rok obrotowy odpowiada roku kalendarzowemu, co znaczy, że dzień bilansowy wypada 31 grudnia. Sprawozdania spółek tak funkcjonujących powinno zostać zatwierdzone w ciągu 6 miesięcy, czyli do 30 czerwca. Takie sprawozdania wypełnia się na specjalnym wniosku , który można pobrać ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Bardzo ważne jest, żeby dokładnie wypełnić każde pole oraz uniknąć błędów, ponieważ może to spowodować problemy w poprawnym zatwierdzeniu wniosku.

Wypełnienie krok po kroku:

  • wpisanie danych spółki
  • oznaczenie wnioskodawcy
  • wskazanie okresu sprawozdania
  • dodanie załączników, czyli uchwały oraz potwierdzenie opłaty za wniosek

Na stronie internetowej: podatkiwpolsce.pl można znaleźć szczegółowe wyjaśnienie, w jaki sposób prawidłowo wypełnić takie oświadczenie.  Jest tutaj przedstawione w bardzo prosty i przejrzysty sposób wypełnienie takiego wniosku, dzięki czemu nikt nie będzie miał z tym problemu.

Dodatkowe zmiany wprowadzane z wnioskiem - jak to zrobić?

Za sprawozdanie do KRS należy uiścić opłatę sądową. Można to zrobić za pomocą przelewu bankowego lub w kasie sądu. Wysokość opłaty 40zł, jednak w przypadku wprowadzania dodatkowych zmian we wniosku, takich jak zmiana członków zarządu, prokurenta czy umowę spółki, to opłata będzie wynosiła 250zł. Powinien o tym pamiętać każdy przedsiębiorca. Zazwyczaj takimi sprawami zajmują się działy księgowe w firmie, ponieważ posiadają one największą wiedzą z zakresu prawa podatkowego. Jednak sprawozdanie finansowe może wypełnić każdy, kto ma odpowiednie kwalifikacje.

Wbrew pozorom wypełnienie oraz złożenie wniosku do KRS wcale nie jest takie skomplikowane, jeśli zna się najważniejsze  przepisy.

Dodano: 14-11-2018
Autor: Paweł Wróbel
Źródło:
http://podatkiwspolce.pl/wniosek-do-krs-sprawozdanie-finansowe/Podatkiwspolce.pl


WWW: http://podatkiwspolce.pl/

- -, -- Gdańsk

Tel:

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
  • Witam jestem właśnie posiadaczką "nowego" przedsiębiorstwa i mam zamiar złożtyć swój pierwszy wniosek do KRS. Fajnie, że natrafiłam na ten post, mam księgową ale pokażę jej tą stronkę podatkiwspolce.pl na pewno ją to zainteresuje.

  • Użytkownik Daria Nowakowska dodał komentarz 2018-07-12 11:29:14
  • Ocena 4

W Okolicy