Opis:

Już we wczesnym niemowlęctwie krzywa przegroda nosowa może znacznie utrudniać dziecku pobieranie pokarmu, przez co maleństwo zachłystuje się lub połyka powietrze. W późniejszych latach może być przyczyną wielu poważnych problemów zdrowotnych, takich jak problemy z oddychaniem uniemożliwiające uprawianie wielu sportów, częste zapadanie na zapalenie zatok, gdyż skrzywienie uniemożliwia spływanie z nich wydzieliny, czy krwawienia z nosa. Dlatego, jeżeli lekarz laryngolog zdiagnozuje taki problem, pacjent powinien się niezwłocznie zdecydować na operację, która zapobiegnie wielu przykrym następstwom, a nie jest szczególnie skomplikowana i pacjent szybko wraca po niej do formy.

Jedną ze specjalizacji chirurgów z Mea Clinic w Warszawie jest właśnie prostowanie przegrody nosowej. Zabieg ten wykonuje się tutaj poprzez podśluzówkową resekcje przegrody i septoplastykę, obie dające trwałe efekty. Za niewielką cenę można znacznie poprawić sobie jakość życia i uniknąć lub pozbyć się wielu problemów ze zdrowiem. Głównym bowiem celem resekcji przegrody nosowej często wygiętej w kształcie litery S lub C jest  jej udrożnienie i przywrócenie prawidłowego oddychania. Zabieg wykonywany jest od strony wewnętrznej i na zewnątrz nosa pacjent nie ma żadnych cieć ani szwów. Nacięcie nosa od przedniej strony, przecięcie śluzówki i ochrzęstnej pozwala na usunięcie kości przegrody i chrząstki, a krzywą chrząstkę można wyprostować przy pomocy specjalnej mikroprasy i implantować z powrotem na miejsce.

Septoplastyka, czyli plastyka przegrody nosowej z kolei polega na wycięciu ostróg i nadmiernych wypukłości, a następnie ustawienie szkieletu chrzęstno-kostnego przegrody w jej naturalnym kształcie. Jeśli krzywa jest nie tylko przegroda, ale występują też zewnętrzne krzywizny nosa, to koryguje się od razu także tę wadę.

Więcej na temat obu metod, jak również sposobów znieczulenia i zasad postępowania pooperacyjnego można się dowiedzieć na stronie meaclinic.pl. Informacje te z pewnością mogą pomóc w podjęciu decyzji o zabiegu, który każdej osobie z tą przypadłością pozwoli na oddech pełną piersią.

Dodano: 14-11-2018
Autor: Lena Kamińska
Źródło:
https://www.meaclinic.pl/zabiegi/prostowanie-korekta-operacja-przegrody-nosowej/
http://zdrowie.wp.pl/zdrowie/wirtualny-poradnik/art883,krzywa-przegroda-nosowa-prostowac-czy-nie.html
http://polki.pl/zdrowie/rozmowy,operacja-prostowania-przegrody-nosowej-powiklania,1101156,1,wypowiedzi.html

Mea Clinic


WWW: https://www.meaclinic.pl/

Piaskowa 6, 01-067 Warszawa

Tel: 538 303 198

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy