Opis:

Woda to niezbędny element życia. Dzięki niej prawidłowo funkcjonuje cały świat.  Aby wiedzieć, czy nadaje się do spożycia, należy wykonać szereg badań. Szczegółowe analizy przeprowadzane w najlepszych laboratoriach pozwalają stwierdzić, czy w wodzie nie występują żadne niebezpieczne substancje. Każde badanie jest zgodne z aktualnie obowiązującymi aktami prawnymi.

Nadzór nad jakością wody, która ma być przeznaczona do spożycia, sprawuje Państwowa Inspekcja Sanitarna. Badanie wody dla Sanepidu z prywatnych obiektów handlowo-usługowych nie podlega nadzorowi w ramach państwowego monitoringu. Analiza wody to podstawowy i jeden z najważniejszych elementów zapewnienia bezpieczeństwa żywności. Badanie wody musi odbywać się w regularnych odstępach czasu przez każdego producenta żywności oraz każdy lokal gastronomiczny, stołówkę itp.

Klienci mogą zlecić wykonanie badania fizykochemicznego lub mikrobiologicznego. Na stronie laboratorium analizawody.pl można zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi informacjami. Laboratorium zapewnia kompleksowe, rzetelne i terminowe analizy wody. Firma zajmuje się badaniem:

  • wody basenowej,
  • wody ze studni kopanej,
  • wody ze studni głębinowej,
  • ścieków,
  • wody pod kątem obecnościLegionelli.

Analizę wody na potrzeby Sanepidu najczęściej wykonuje się przed odbiorem nowego budynku – lokali gastronomicznych lub usługowych. Sanepid wymaga wówczas badania mikrobiologicznego. Analizuje się wtedy zawartość ogólnej liczby mikroorganizmów w wodzie (bakterii oraz grzybów). Bada się również obecność w wodzie bakterii chorobotwórczych takich jak Escherichia coli lub enterokoki kałowe. Specjalistyczne laboratorium wykona każde zlecone badanie – zarówno od firm, jak i osób prywatnych. Podejmuje się także wykonywania badań nietypowych próbek. Laboratorium działa na terenie całej Polski, a każde badanie wody przeprowadzane jest sprawnie oraz terminowo. Wraz z wynikami klientom dostarczane są  fachowe porównania z obowiązującymi regulacjami prawnymi oraz przykładowe rozwiązania dotyczące sposobów poprawy jakości wody pitnej.

Dodano: 21-04-2019
Autor: Jędrzej Nowakowski
Źródło:
https://analizawody.pl/content/18-cennik
https://www.czystastudnia.pl/badanie-wody/
https://www.wodawdomu.pl/oferta-i-cennik-badanie-wody/

HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski


WWW: https://analizawody.pl/

Giewont 16, 43-316 Bielsko-Biała

Tel: 33 819 28 64

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy